SonTakip

İlk elektrikli M modeli BMW i4 M 2021’de tanıtılacak

Bu hafta M3 ve M4 modellerini tanıtan BMW, bir yandan da elektrikli araç teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, 2021 yılında BMW i4 …

İlk elektrikli M modeli BMW i4 M 2021’de tanıtılacak

Bu hafta M3 ve M4 modellerini tanıtan BMW, bir yandan da elektrikli araç teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyor. Şirket, 2021 yılında BMW i4 M modelini tanıtacağını duyurdu.

BMW i4 M modeli 2021 yılında tanıtılacak

BMW M CEO’su Markus Flasch, ” Gelecek yıl i4 modelinin yeni versiyonunu piyasaya süreceğiz. i4 M, performans segmentindeki ilk model olarak tanıtılacak. Daha sonra Hibrit teknolojiye sahip performans odaklı modeller ile de kullanıcılarımızın karşısına çıkacağız. Yüksek performanslı elektrikli araç üretebilmemiz için ve M3, M4 gibi modeller ile karşılaştıracak düzeye gelebilmemiz için biraz daha zamanımız var. ” ifadelerini kullandı.

M modellerinin sadece güçlü otomobiller olmadığını ifade eden Flasch, motor gürültüsü ve iç tasarımın da M performans standartlarına uygun olması gerektiğini belirtti. Henüz teknik özellikler hakkında bilgi verilmese de birçok elektrikli araçtan daha yüksek performanslı olması bekleniyor.

Elektrikli araçlar kısa mesafede yüksek performans gösterse de pil teknolojisi nedeniyle henüz içten yanmalı motorlar kadar iyi sonuçlar elde etmek mümkün değil. Bu sebepten dolayı i4 M henüz M3 ve M4 modellerine rakip olamayacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası