SonTakip

İBB’nin yeni uygulaması İstanbul senin tanıtıldı!

Türkiye‘nin dijital dönüşümü tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde kullanılan e-Devlet gibi sistemler gelişmeye devam ederken, diğer devlet …

İBB’nin yeni uygulaması İstanbul senin tanıtıldı!

Türkiye‘nin dijital dönüşümü tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizde kullanılan e-Devlet gibi sistemler gelişmeye devam ederken, diğer devlet kurumları da buna ayak uyduruyor. Söz konusu kurumlardan biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların hayatını kolaylaştıracak yeni uygulamasını tanıttı.

16 milyon İstanbul vatandaşının yaşamını kolaylaştırmak için tasarlanan Türkiye‘nin ilk süper mobil uygulaması ‘İstanbul Senin’ kullanıma gösterdi. Bugün saat 11’de bir etkinlik düzenleyen İBB, kurumun mobil hizmetlerinin bir arada bulunduğu uygulama, kullanıcıların beğenisine sunuldu.

İstanbul Senin uygulaması neler sunuyor?

Pek çok farklı hizmeti bir araya getiren İstanbul Senin, vatandaşların günlük hayatını kolaylaştıran pek çok yeniliği beraberinde getiriyor. Sunulan hizmetler arasında mesaj yolu ile yetkililerle anlık iletişim, daha demokratik bir yönetim için gerekli oy merkezleri ve daha kapsayıcı bir dijital dönüşüm sunuyor. İBB‘nin açıkladığı tüm hizmetler ise şu şekilde:

  • İstanbullularla doğrudan mesaj yoluyla anlık iletişim
  • Demokratik katılım ve artık akıl süreçleri daha aktif
  • Yerel demokrasi
  • Sürekli gelişen diyalog kültürü
  • Sosyal yardımlaşma
  • Dijital dönüşüm
  • Kapsayıcılık
  • İnovasyon

Google Play Store ve App Store‘da ücretsiz yayınlana uygulama, KVKK‘nın sunduğu bütün şart ve koşullara uyuyor. Bu nedenle kullanıcıların veri gizliliği gibi konulardan şikayet etmesine gerek kalmıyor. Aynı zamanda BDDK‘nın da onayını alan İstanbul Senin, dijital kimlik ve dijital cüzdan gibi özelliklere de sahip.

Hizmetler, duyurular ve haberleşme çözümleri de sunan İstanbul Senin, İBB Wifi, Çözüm Merkezi, Cep Trafik, İstanbulkart, Hamidiye Su gibi hayatı kolaylaştıran alt uygulamaları da içinde barındırıyor. Askıda Fatura, Yuvamız İstanbul ve Genç Üniversiteli ile ‘Birlikte Başaracağız’, İstanbulkart, Cep Trafik, Şehir Hatları, İspark, Metro İstanbul gibi bağımsız özellikler ve uygulamalar da böylelikle tek çatı altında toplanıyor.

Gerçek zamanlı, anlaşılır ve sade içeriğe vurgu yapan İBB, özellikle kullanıcı deneyimi odaklı tasarım ile vatandaşların ilgisini çekmeyi hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası