SonTakip

Huawei’den elektrikli araba için üretim atağı

Huawei, elektrikli araba üretimine girişiyor. Huawei Digital Energy Technology Co Ltd ismiyle kurulan şirketin yüksek miktarda sermayesi …

Huawei’den elektrikli araba için üretim atağı

Huawei, elektrikli araba üretimine girişiyor. Huawei Digital Energy Technology Co Ltd ismiyle kurulan şirketin yüksek miktarda sermayesi bulunuyor. Firma birçok konuda AR-GE yapmak için kuruldu. Şirket araba üretiminin yanı sıra, tesis üretimi konusuna da el atmayı planlıyor.

Şirketin 3 milyar Yuan sermayesi var

Huawei Digital Energy Technology Co Ltd, akıllı telefon üreticisi Huawei tarafından kısa bir süre önce kuruldu. Yeni firmanın iş boyutu, elektrikli araçlar ve elektrikli araç tesisleriyle ilgili yeni teknolojilerin araştırılması ve geliştirmesini içeriyor.

Çinli teknoloji devi bir IThome raporuna göre, yeni enerji teknolojileri, enerji geri kazanım sistemleri, elektromekanik bağlantı sistemi geliştirme ve elektrikli araçların satışı amacıyla yeni enerji tesisleri için AR-GE kurmaya çalışacak. Şirketin, 3 milyar Yuan sermayesi bulunuyor. Dolar kuruyla bakıldığında bu miktar, 469 ABD Doları‘na denk geliyor.

Şirket, bu firmayı karbon nötrlüğü elde etmek için kurdu. Dünya, büyük firmaların karbon izlerinin dünya üzerindeki etkilerine daha duyarlı hale geldikçe, çeşitli büyük teknoloji tabanlı şirketler çevresel nedenlerle karbon emisyonlarını azaltmak için çalışıyor. Aynı zamanda yeni kurulan şirket, şirketin otomobil pazarında genişleme planı olduğunu gösteren bir adım olarak görülüyor.

Huawei özellikle akıllı elektrikli araçlara olan ilgisini, diğer otomobil üreticileri ve tüketicileri için çeşitli donanım ve yazılımları piyasaya sürmesiyle gösterdi. Şirket, şu anda görünüşe bakılırsa elektrikli araçlarla ilgili tesisler geliştirmeye ve hatta piyasaya yeni teknolojiler sunmak için AR-GE kurmayı amaçlıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası