SonTakip

Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor

  Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor

  Akıllı telefonlar piyasasına damgasını vuran Huawei, daha önce tecrübeli olduğu akıllı gözlük alanında yeniden ataklara başladı. Huawei’nin bazı akıllı telefon modelleri, sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu bir halde çalışıyor. Buradan hareketle Çinli ekibin yeni planları neler?

  Huawei, ABD’den 90 gün daha alacak

  Huawei ABD olaylarında yeni bir gelişme daha yaşandı. Şirkete verilen 90 günlük sürenin uzatılacağı haberleri kulislerde konuşulmaya başlandı…

  Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük modellerine patent alındı

  Huawei, 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirdiği P30 Pro lansmanı sırasında Güney Kore menşeli gözlük markası Gentle Monster ile bir iş birliği içerisinde olduğunu açıklamıştı. Çinli firma, bu iş birliğini sanal gerçeklik gözlükleri ve artırılmış gerçeklik gözlükleri üretmek için yaptığını söylemişti.

  Bu iki proje için de birer marka patenti başvurusunda bulunan ekip, istediğini aldı. Daha önce Mate 30 serisi için sinema fotoğrafçılığı adına böyle bir adım atan telekomünikasyon markası, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi ve İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından destekleniyor.

  Akıllı gözlük üretimini devam ettirmek isteyen marka, Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük projeleri hakkında pek fazla bilgi vermedi. Sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin 6 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan 2019 Uluslararası Elektronik Fuarı etkinliğinde (IFA 2019) tanıtılması bekleniyor.

  Son olarak Huawei, IFA 2019’da tanıtım yapacağına dair herhangi resmi bir açıklama yapmadı. Ses etkileşimine duyarlı olacağı düşünülen akıllı gözlükler, çift mikrofon ve çift hoparlör ile desteklenecek. Ayrıca gözlüklerin bir de ses asistanı olacak.

  https://shiftdelete.net/huawei-vr-gozluk-ve-huawei-ar-gozluk-geliyor

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası