Huawei ABD ambargosu için zeytin dalı uzattı

  • 15 Eylül 2019
  • 98 kez görüntülendi.
Huawei ABD ambargosu için zeytin dalı uzattı

5G teknolojisi, Mate 30 ve Mate 30 Pro projeleri ile meşgul olan Huawei, bir yandan da el konulan ekipmanlarını geri almaya çalışıyor. Her türlü olumsuzluğa rağmen yaşanan gerilimleri sonlandırmak isteyen Huawei CEO’su Ren Zhengfei’den ilginç açıklamalar geldi.

Huawei 5G teknolojisini satışa çıkarıyor!

Son dönemde ABD ambargosu ile mücadale eden Huawei 5G teknolojisini satışa çıkarıyor. 5G pazarında lider olan Çinli teknoloji şirketinin satış sebebi, rahatça tahmin edebiliyor.

Huawei ABD ambargosu için zeytin dalı uzattı

Dünya üzerinde 5G denince akla gelen tek marka olmayı hedefleyen Huawei, bu iletişim teknolojisinin yayılabilmesi için birçok ülkeye müracaat etti. ABD hükümetinin sert engelleri ile karşılaşan Ren Zhengfei, Çin vatandaşlarının Trump yönetimi tarafından suçlanmasına da sebep oldu.

Ulusal güvenlik kaygıları yüzünden Huawei’nin önüne taş koyan ABD, Doğu Asya merkezli şirketi lisans problemleri ile de meşgul etti. Bunlara rağmen Trump yönetimiyle bir iş birliği yapmak isteyen Zhengfei, karşı tarafa inanılmaz bir teklif ileterek gündeme damgasını vurdu.

Alınan bilgilere göre Huawei’nin bir numaralı ismi Zhengfei, ABD hükümetinin kendi 5G altyapısını kurmasını sağlayacak olan lisans sözleşmesini gerekli mercilere iletti. Eğer ABD bu lisans teklifini kabul ederse Huawei’nin 5G lisansı Trump yönetiminin elinde olacak.  

The New York Times‘a bir açıklama yapan Ren Zhengfei, şöyle konuştu:

“Huawei, kendi 5G teknolojilerini ve tekniklerini ABD şirketleriyle paylaşmaya açık. İlettiğimiz paylaşım teklifimiz, onların kendi 5G endüstrilerini kurabilmelerini sağlayacak. Bu sayede Çin, ABD ve Avrupa arasında dengeli bir durum var olacak.”

“Huawei, buna ek olarak, ABD şirketlerine Huawei ekipmanları için kullanılan 5G kodlarının düzenlemesi adına da izin verecek. Onların tek yapması gereken şey kendilerine teklif ettiğimiz lisans anlaşmasını onaylamaları. Ayrıca bizden aldıkları kodları tamamen değiştirip başka ülkelere de satabilirler.”

Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz neler?

https://shiftdelete.net/huawei-abd-ambargosu-icin-zeytin-dali-uzatti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası