Hibrit Lamborghini Sian tanıtıldı!

  • 08 Eylül 2019
  • 66 kez görüntülendi.
Hibrit Lamborghini Sian tanıtıldı!

Süper spor otomobillerin arasında oldukça özel bir yere sahip olan Lamborghini, ilk elektrikli motora sahip otomobilini tanıttı. İşte firmanın şu ana kadar üretmiş olduğu en hızlı otomobil, hibrit Lamborghini Sian!

Porsche Taycan hız testi uçak gemisinde yapıldı

Porsche Taycan geçtiğimiz yıldan bu yana otomobil dünyasının gündeminde yerini koruyor. Tesla’ya meydan okuyan elektrikli otomobil: Porsche Taycan hız testi uçak gemisinde yapıldı.

İşte 819 beygirlik Lamborghini Sian!

Otomobil dünyasının efsane markalarından Lamborghini yeni otomobiliyle karşımıza çıktı. İlk defa bir otomobilinde elektrikli motora yer veren Lamborghini, 48 voltluk hafif hibrit bir sistem kullanıyor. Otomobilin kalbinde ise 6.5 litrelik V12 motor yer alıyor.

Toplamda 819 beygir güç üreten otomobil böylece 770 beygirlik SVJ modelini de tahtından ediyor ve şimdiye kadar üretilen en güçlü Lamborghini olarak karşımıza çıkıyor.

Maksimum hızı 350 km/s olarak sınırlandırılan otomobilin 0-100 km/s hızlanması 2.8 saniye sürüyor. 30-60 km/s hızlanmasını 0.2 saniyede tamamlayan Sian, 70-120 km/s hızlanmalarını ise 1.2 saniyede tamamlayarak bu yönden de SVJ’nin önüne geçiyor.

Oldukça iddialı bir tasarıma sahip olan otomobilde bir Lamborghini klasiği olarak altıgen detayları görebiliyoruz. Aracın kokpitinde ise dikey olarak konumlandırılan dokunmatik bir ekran orta konsolda dikkat çekerken, gösterge paneli de dijital olarak kendisine yer bulmuş.

Sadece 63 adet üretilecek olan otomobilin fiyatı ise 3.6 milyon dolar olarak açıklandı. Son olarak üretilecek olan tüm otomobillerin satıldığını da söyleyelim.

https://shiftdelete.net/hibrit-lamborghini-sian-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası