Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Güçsüz bilgisayar sahiplerine müjde! Yeni SteamVR güncellemesi

  • 21 Ekim 2018
  • 203 kez görüntülendi.
Güçsüz bilgisayar sahiplerine müjde! Yeni SteamVR güncellemesi

Steam, güçsüz ekran kartına sahip olup da sanal gerçeklik teknolojisini kullanmak isteyen kullanıcıları sevindirecek. İşte yeni SteamVR güncellemesi!

SteamVR güncellemesi ile herkes için sanal gerçeklik

Hepimizin bildiği üzere sanal gerçeklik teknolojisini verimli olarak kullanabilmemiz için ortalama üstü, hatta üst sınıf ekran kartlarına sahip olmamız gerekmekte. Sanal gerçeklik teknolojisini kullanabilmek için ekrana çok yakın bir mesafeden bakmanız gerekiyor. Bu durum da yüksek çözünürlük, yüksek saniyelik kare sayısı ve yüksek ekran tazeleme hızı demek oluyor.

Oyunları normal bir monitörde çalıştırmaktan çok daha fazla güç gerektiren sanal gerçeklik teknolojisi için Steam tarafından yeni bir çözüm geldi. Yayınlanmış olan Steam güncellemesi ile yeni hareket yumuşatma teknolojisi kullanıcılara sunuldu.

Filmlerde kullanılan 24 FPS çekilmiş görüntüleri yumuşatma teknolojisine benzeyen özellik, son iki kareyi inceleyerek yeni bir kare oluşturmakta. Ekran kartınızın kare çizme gereksinimi azaltıldığı için performans anlamında ciddi bir iyileştirme yapılmış oluyor. Bu sayede, oyunları yüksek kare hızında çalıştıramayan ekran kartı sahipleri de, konforlu bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayabiliyor.

Samsung’dan oyunculara özel telefon geliyor!

Oyuncu telefonunu tanıtan üreticilerin arasında Samsung’da katılacak. Samsung oyuncu telefonu hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı.

Kare hızınızın düşük olduğunu algıladığı anda devreye giren özellik, yalnız alt seviye ekran kart sahiplerini değil, üst seviye ekran kartı sahiplerine de fayda sağlamakta.

https://shiftdelete.net/steamvr-gucsuz-bilgisayarlar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri