SonTakip

GSM operatörü AT&T, 2G ağının fişini çekti!

5G teknolojisine için dünya genelinde hazırlıklar devam ederken, ABD’nin devasa GSM operatörü AT&T, ikinci nesil hücresel ağ sistemi olarak bilinen 2G teknolojisinin fişini çektiğini duyurdu.

GSM operatörü AT&T, 2G ağının fişini çekti!

4.5G Teknolojisi hayatımıza gireli henüz 1 yıldan daha kısa bir süre olmasına rağmen, dünya genelinde GSM operatörlerinin 5G hazırlık çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

ABD’nin dev telekomünikasyon şirketi AT&T, bir yandan yeni nesil iletişim teknolojileri için çalışmalarına devam ederken, bir yandan da eski teknolojilere veda ediyor.

Günümüz standartlarına göre artık oldukça eski bir iletişim teknolojisi olan 2G’ye veda eden Avustralya’nın ardından, AT&T’de 2G ağını kapattığını duyurdu.

İlk iPhone artık internet bağlantısına sahip değil!

AT&T tarafından yapılan açıklamada, 2G hücresel ağ hizmetinin 1 Ocak 2017‘den itibaren tamamen sonlandırıldığı ve bugüne kadar kullanıcılardan hiç bir şikayet gelmediği belirtiliyor.

Kullanıcıların bu konuda şikayetçi olmamaları, gayet normal. Zira, günümüzde 2G ile internete bağlanan tek akıllı telefonun, Apple’ın ilk iPhone modeli iPhone 2G olduğunu belirtmek isteriz.

Yani, 2007 yılında duyurusu gerçekleştirilen iPhone 2G’yi kullananlar (varsa), AT&T ile internete bağlanamayacaklar.

ABD’de yer alan diğer GSM operatörleri ise, eski teknolojilere veda etme konusunda AT&T kadar hızlı değiller.

T-Mobile, 2020’ye kadar Verizon ise 2019’a kadar, 2G şebekesinin çalışmaya devam edeceği konusunda kullanıcılarına söz veren GSM operatörleri arasında yer alıyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/gsm-operatoru-at-t-2g-aginin-fisini-cekti-78676

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası