SonTakip

Google Translate indirme rekoru kırdı

Google, farklı dilleri konuşan insanların iletişim kurmasını kolaylaştıran ‘Google Translate uygulamasıyla yeni bir rekora imza attı. Uygulama …

Google Translate indirme rekoru kırdı

Google, farklı dilleri konuşan insanların iletişim kurmasını kolaylaştıran ‘Google Translate uygulamasıyla yeni bir rekora imza attı. Uygulama, Play Store‘da 1 milyar indirme sayısına ulaştı.

Google’ın en eski hizmetlerinden biri olan Google Çeviri, insanların yabancılarla iletişim kurmak kullandığı uygulamaların başında geliyor. İlk olarak web tarayıcılar için sunulan çeviri özelliği, daha sonra Android ve iOS platformuna da geldi. Google hem Android hem iOS kullanıcılarına bu uygulamayı basit bir tasarımla sundu. Ayrıca uygulamayı daha iyi hale getirdi.

Google Çeviri Play Store’da 1 milyar indirildi

Sürekli olarak güncellenen Google Çeviri uygulaması, artık 108 dili ve gerçek zamanlı çeviriyi destekliyor. Ayrıca şirket geçtiğimiz günlerde karanlık mod özelliğini de uygulamaya getirdi.

Raporlara göre kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen Google Çeviri uygulaması, Play Store üzerinde 1 milyar üzerinde indirme rekoruna ulaştı.

Google’ın çeviri uygulaması, seyahat ederken oldukça kullanışlı. Uygulama içerisindeki görsel çeviri sayesinde gördüğünüz herhangi bir içeriği kolayca çevirebilirsiniz. Aynı zamanda çevrimdışı moduyla da internet olmadan farklı sesleri telaffuz edebilmeniz de mümkün.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası