SonTakip

Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak

Android Mesajlar özellikleri bakımından kullanıcıların kolaylığını düşünmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda iMessage gibi özellik kazanarak …

Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak

Android Mesajlar özellikleri bakımından kullanıcıların kolaylığını düşünmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda iMessage gibi özellik kazanarak, internet üzerinden mesajlaşmayı aktif hale getiren uygulama, yeni özelliğinde Facebook’u örnek alacak.

SMS artık çok fazla kullanılmasa da Google, bu uygulama için geliştirmeleri sürdürüyor. Yeni gelen özellik ise uzun zamandır Facebook Messenger’da bulunuyordu. Bu özellik sayesinde hem mesajlaşma hem de farklı bir uygulama kullanımı mümkün oluyor.

Google mesajlar özellikleri gelişiyor

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Betası bazı cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bu sürümün kullanıma alınmasıyla birlikte bazı yeni özellikler de kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte, Google Mesajların, Facebook Messenger’da da olduğu gibi baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde aynı anda başka uygulamalar üzerinde çalışmak ve mesajlaşmak mümkün olacak.

Farklı bir uygulama kullanımı ya da ana ekranda olunduğu sırada, mesaj gelirse ekranda bir baloncuk belirecek. Bu baloncukta mesaj atan kişinin fotoğrafı, eğer fotoğrafı yoksa baş harfi bulunacak. Bu baloncuğa dokunulduğunda ise yeni Google Mesajlar özellikleri kendisini gösterecek. Buradan mesajlaşmalar, arama ve görüntülü arama seçenekleri kullanıcının karşısına çıkacak.

Bu özellik haberi, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Dileyen kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak da bu özelliği denemeye başlayabilir. Özelliğin ilerleyen günlerde beta sürümüne dahil edileceği bildirildi.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası