SonTakip

Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu

Geçtiğimiz aylarda ücretsiz olması ile toplantı araçları arasındaki rekabete katılan Google Meet için yeni özellikler belli oldu. Rakiplerini …

  Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu

  Geçtiğimiz aylarda ücretsiz olması ile toplantı araçları arasındaki rekabete katılan Google Meet için yeni özellikler belli oldu. Rakiplerini yakalamak isteyen platform öğrenciler için kullanışlı olabilecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Toplantılar için tasarlanan servisin sanal sınıf modeline göre özellikler kazanması pandemi sürecinde oldukça güzel bir hareket.

  Servise yeni eklenecek olan özellikler kurumsal müşteriler için şimdiden kullanıma açıldı. Yakın zamanda tüm kullanıcılara bu özelliklerin ulaşmasını bekliyoruz.

  Google Meet sanal sınıf modelini benimsiyor

  Uygulamaya eklenmesi beklenen özellikler genel olarak sınıf ortamında ihtiyaç duyulabilecek şeylerden oluşuyor. Özellikler arasında en dikkat çekeni arkaplan bulanıklaştırma olabilir. Kameranızı diğer katılımcılar ile paylaşıyorken arkaplandaki ögeler sunuma engel olabilir. Eklenecek olan özellik ile arkaplanı bulanıklaştırabilecek veya yerine bir duvar kağıdı koyabileceksiniz.

  Toplantılara katılabilecek kişi sayısının yükseltilmesi ana ekranda herkesin görünememesine sebep olmuştu. Yeni özellik ile elini kaldıran kullanıcılar ana ekranda söz almışcasına öne çıkarılacak. Bu sayede online dersler daha kolay işlenebilecek.

  Google Meet için Sözlü sınav gibi görüşmeler için katılımcılara soru yöneltme özelliği de yolda. Bu sorular toplantı yöneticisi tarafından gönderilecek ve katılımcılar tarafından cevaplanması istenecek. Anket gibi daha basit sorular için de anket özelliği gelecek. Gerçek zamanlı olarak çalışacak olan anketler hızlı sonuç alınması konusunda yardımcı olacak gibi görünüyor.

  Uzun süredir beklenen özelliklerden biri de katılımcılar arasında moderatör seçilebilmesiydi. Sınıf başkanı olur gibi katılımcılar moderatör olabilecek, istediği kişileri susturabilecek.

  Bakalım gelecek yeni özellikler pandemi sürecinde bizlere ne gibi faydalar sağlayacak.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası