SonTakip

Google I/O etkinliğinin tarihi belli oldu! Android 14 ne zaman geliyor?

Birçok Pixel cihazının tanıtılacağı Google I/O etkinliğinin tarihi belli oldu. Peki Android 14 çıkış tarihi belli oldu mu?

Google I/O etkinliğinin tarihi belli oldu! Android 14 ne zaman geliyor?

Google, geçtiğimiz yıl 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde düzenle I/O 2022 etkinliğinde Android 13’ü tanıttı. Bununla birlikte Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleri için de ön gösterim yaptı. Bugün ise Android 14 ve yeni Pixel ailesinin tanıtılacağı Google I/O 2023 etkinliğinin tarihi ortaya çıktı. Peki Android 14 çıkış tarihi belli oldu mu?

Google I/O etkinliğinin tarihi belli oldu: 10 Mayıs!

Google, her yıl birkaç kez düzenli olarak geliştiriciler ve kullanıcılarla bir araya geliyor. I/O etkinliğinde ise dağıtıma hazır işletim sisteminin son hali ve getirilen yeniliklerin tanıtıldığı gün olarak biliniyor. Yani yeni Android sürümü başta olmak üzere akıllı saatler, otomobiller, TV’ler ve diğer teknolojik cihazlar için geliştirilen yazımın/yazılımların burada tanıtılacağını biliyoruz.


Google I/O 2022 etkinliğinden bir kare

Tabii son yıllarda giderek popüler hale gelen Pixel serisi akıllı telefonları başta olmak üzere kulaklıkları, akıllı saatleri ve tabletlerini de bu etkinlikte bir ön gösterim şeklinde kullanıcılarla paylaşıyor. Fakat hem yeni işletim sistemi hem de cihazlar etkinlik günü değil, ileri bir tarihte satışa çıkıyor ve dağıtıma başlanıyor.

Android 14 çıkış tarihi belli oldu mu?

Google I/O etkinliğinin tarihi belli oldu. Dolayısıyla Android 14 işletim sisteminin de resmi olarak ne zaman tanıtılacağını biliyoruz. Fakat bu aynı gün çıkacağı anlamına gelmiyor. Zira daha önce de belirttiğimiz gibi Google bu sürümün çıkışı için Pixel 8 modellerinin satışa başlamasını bekleyebilir. Fakat bu yaz geleceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası