SonTakip

Google I/O 2020 tamamen iptal edildi!

Google I/O 2020 tamamen iptal edildi!

Google, Corona virüsün salgınının devam etmesi nedeniyle yılın en büyük etkinliği Google I/O 2020‘yi tamamen iptal etti. Şirket 3 Mart’ta I/O etkinliğinin iptal edildiğini açıklamıştı. Ancak şimdi dijital etkinlik de iptal oldu.

Google I/O 2020 dijital etkinliği de iptal edildi.

Android güncellemeleri için paylaşım devam edecek

Google, kararını şöyle duyurdu: “Geliştiricilerimizin, çalışanlarımızın ve yerel topluluklarımızın sağlığı ve güvenliği konusundaki endişelerimizden dolayı ve yerel Körfez bölgelerinin belirnen karantina kurallarına göre ne yazık ki bu yıl Google I/O etkinliğini düzenleyemeyeceğiz. Şu anda hepimizin yapabileceği en önemli şey, dikkatimizi insanlara vermek ve karşılaştığımız zorluklara odaklanmak. Geliştirici bloglarımız ve topluluk forumlarımız aracılığıyla Android güncellemelerini sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.”

A #GoogleIO update: Out of concern for the health and safety of our developers, employees, and local communities — and in line with “shelter in place” requirements by the local Bay Area government — we sadly will not be holding an I/O event in any capacity this year. (1/3)

— Google Developers (@googledevs) March 20, 2020

Misafirler Google I/O 2021 için otomatik davetiye alacak

Şirket, bir çevrimiçi etkinliğin bile olmayacağını ve bunun yalnızca I/O etkinliğini ertelemek olmadığını SSS‘de açıkça belirtiyor. I/O için kaydolan misafirlerin otomatik olarak Google I/O 2021 için bir davetiye alacağı söyleniyor.

Google I/O 2020 iptal edildi! Paralar ödenecek

Google’ın 6 ile 8 Nisan tarihleri arasında düzenlemeyi planladığı Cloud Next etkinliği corona virüsü sebebiyle iptal edilmişti. Bugün yeni bir duyuruyla Google I/O 2020 iptal kararı da açıklandı.

Daha önce Google, yüz yüze etkinliği iptal etmişti ancak etkinliğin çevrimiçi olarak yapılacağını belirtmişti. Online etkinlik muhtemelen en azından bazı kişilerin birbiriyle yakın olmasını gerektirdiğinden dolayı iptal edildi. Google’ın, Google I/O’da açıklayacağı ürünleri ve değişiklikleri ne zaman duyuracağı henüz belli değil ancak muhtemelen YouTube’da ve basın bültenlerinde video olarak yayınlayacaktır.

Corona virüsü pandemisi nedeniyle birçok teknik konferans iptal edildi veya ertelendi. Google, Salı günü yaptığı açıklamada, fiziksel bir etkinlikten dijital bir etkinliğe dönüştürülmüş olan Cloud Next konferansını süresiz olarak geciktireceğini duyurmuştu. Apple ise 13 Mart’ta, 2020 WWDC’nin çevrimiçi olacağını söylemişti.

https://shiftdelete.net/google-i-o-2020-tamamen-iptal-edildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası