SonTakip

Google Haritalar koronavirüs riskini gösterecek

Önde gelen teknoloji firmalarından olan Google, Haritalar uygulaması için dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında bilgilendirmeleri öne …

Google Haritalar koronavirüs riskini gösterecek

Önde gelen teknoloji firmalarından olan Google, Haritalar uygulaması için dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında bilgilendirmeleri öne çıkaracak. Uygulama üzerine eklenecek olan yeni bir katmanda, dünya genelinde salgın seyrinin nasıl olduğu gösterilecek. Böylelikle seyahat yapılacak olan bölgelere dair bilginin kullanıcılara ulaştırılması amaçlanıyor.

Haritada gösterilen veriler için pozitif çıkmış vakalar baz alınacak. Bunun için de bir hesaplama getirildi. Hesaplama sonucuyla yüksek riskli ve az riskli bölgeler belirlenecek.

Google Haritalar koronavirüs riskine odaklandı

Türkiye dahil birçok ülkede birinci gündem maddesi haline gelen COVID-19 için büyük mücadele sürüyor. Bir yandan da virüse yakalanmamış olan insanların, güvenli bir şekilde seyahat etmesi gerekiyor. Bunun için Google da yeni özelliği Harita uygulamasına kazandırdı.

Google Haritalar koronavirüs risk katmanında son 7 günlük test sonuçları alınacak. Bu test sonuçlarının 100 bin kişiye göre oranı hesaplanacak. Hesap sonucunda da düşük ve yüksek riskli bölgeler uygun renkle haritada gösterilecek.

Özelliğin 220 ülke ve bölgede kullanılabilir hale geleceği belirtiliyor. Vaka seyrine göre bölgelerin geçmiş verilerini de incelemek mümkün olacak.

Haritada gösterilecek virüs verilerinin güvenilir kaynaklardan alınacağı da belirtiliyor. Böylelikle doğru bilgiler kullanıcılara ulaştırılmış olacak.

Yeni katmanın Android ve iOS cihazlara bu hafta ulaştırılması bekleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası