SonTakip

Google Daydream VR ile Uyumlu Cihazlar!

Google’ın yakın bir süreçte kullanıcılara sunacağı yeni sanal gerçeklik çözümü Daydream VR’ın, hangi cihazlar ile uyumlu olarak geleceği açıklandı.

Google Daydream VR ile Uyumlu Cihazlar!

Google I/O 2016 Etkinliği‘nde Google Daydream VR cihazını tanıtmış, sanal gerçeklik çözümleri konusundaki yeni nesil çözümüne ilişkin detaylar vermişti.

Cihazın özellikleri ve cihaz bünyesindeki modlara uygun olarak geliştirilen uygulamalar hakkında bilgi veren Google, cihazın çıkış tarihine ve uyumlu olacağı cihazlara dair açıklama yapmaktan kaçınmıştı.

Android Authority’de yer alan habere göre şirket tarafından gerçekleştirilen resmi bir açıklama olmasa da, kaynaklar Daydream VR‘ın uyumlu olacağı cihazları belirtmiş durumda.

Google Daydream VR uyumlu cihazlar

Öncelikle Google’ın cihaz uyumlulukları noktasında, yeni nesil içerikler sunabilecek donanıma sahip cihazlarla bütünleşmesi bekleniyor.

Bunun yanında cihaz kullanıcı etkileşimini de göz ardı etmek istemeyen Google, büyük çoğunluğu Android tabanlı cihazlardan oluşan çözümlere uyumluluğa odaklanacak.

Tüm bu tercihler ve örnekler göz önüne alındığında, Daydream VR’ın Samsung Galaxy S7 cihazı ile sensör uyumsuzlukları nedeniyle, Samsung’un yeni amiral gemisine gelmesi beklenmiyor.

Neredeyse her cihazla bütünleşebilen Google Cardboard aksine daha sınırlı bir cihaz kiltesine hitap edecek Daydream’ın Nexus 6P cihazına ise uyumlu olması bekleniyor.

Google Daydream VR‘ın uyumlu olacağı olası cihazlar şu şekilde;

– ZTE Axon 7

– Asus Zenfone 3 Deluxe

– Moto Z

– Moto Z Force

– GM One Plus 3

– Huawei Mate 9

– Huawei Mate S2

– LG V20

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/google-daydream-vr-ile-uyumlu-cihazlar-73701

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası