Google Chrome yeni özellikleriyle geliyor

  • 22 Eylül 2019
  • 145 kez görüntülendi.
Google Chrome yeni özellikleriyle geliyor

Google Chrome yeni bir güncellemeyle beraber birkaç özelliği bünyesine kattı. Bildiğiniz gibi Chrome sürüm 77 bu ayın başlarında kullanıcılara sunulmuş ve  internet sitesi gönderme dönemi başlamıştı. Tarayıcı devi şimdi de açılan sekmelerin yönetimi ve kişiselleştirilmiş temalar için yeni özellikler getiriyor. Bunun için yeni bir güncelleme daha sunan Google, kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Google Chrome ile web sitesi gönderme dönemi

Google Chrome web sitesi gönderme dönemi yeni güncelleme ile birlikte başladı. Yeni Chrome özelliği, Chrome güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunuldu.

Yapılan yeni güncellemeyle her sayfanın önizlemesini gösteren sekmeler için bir kılavuz düzeni devreye alınıyor. Bu ise aradığınız herhangi bir şeyi daha kolay bulmanızı sağlıyor. Aynı zamanda sekmelerin düzenli kalmasını istiyorsanız, sekmeleri gruplayarak istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu birçok sekme ile çalışan insanlar için bir kolaylık çünkü çoklu sekmeye geldiğiniz zaman sekmelerin başlıklarının nereden başladığını da anlayabileceksiniz.

Google Chrome yeni özellikler ile gelişiyor

Yeni gelen güncellemeden önce, özelleştir menüsü kullanılarak Google Chrome için tema seçebiliyor ya da indirebiliyordunuz. Bunu ise Google‘ın Uygulama Mağazası‘ndan kurulu olan temalardan birini seçerek indirebiliyordunuz. Ancak şimdi, yeni bir sekme sayfasında kısayollarla  gösterilen seçenekler bulunuyor. Bu sayede özelleştirilmiş temaları kullanmak çok daha kolay. 

Chrome‘un yeni güncellemesiyle gelenler elbette bununla sınırlı değil bir de adres çubuğuna bir şey yazıp aratırken sunulan önerilerde bir iyileştirmeye gidildi. Bu özellik ile de çevirilerden, hava durumuna kadar herhangi bir şey ile ilgili yazdıklarınız için kolayca sonuç alabilirsiniz. Bu özellik hem masaüstü, hem de Android cihazlarda kullanılabiliyor.

https://shiftdelete.net/google-chrome-yeni-ozellikleriyle-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası