SonTakip

Google Camera 7.5 çıktı! İşte yenilikler

Google Camera 7.5 bu sabah saatlerinde bazı Android 11 Beta kullanıcıları için yayımlandı. Güncelleme ile bazı yeni özellikler önceden belli …

Google Camera 7.5 çıktı! İşte yenilikler

Google Camera 7.5 bu sabah saatlerinde bazı Android 11 Beta kullanıcıları için yayımlandı. Güncelleme ile bazı yeni özellikler önceden belli olmuş oldu. Bununla beraber uygulamadaki kaynak kodlarında gelecekte gelmesini beklediğimiz telefonlara referanslar verilmiş. Şimdi gelin, Gcam güncellemesinin detaylarına inelim.

Google Camera 7.5 ile gelen ince detaylar

Uygulamanın işleyişi itibariyle fazla değişiklik yapılmış olmasa da kaynak kodlarında bulunan yeni satırlar bize gelecek güncellemelerle ilgili bilgi sağlıyor. Güncellemenin en dikkat çeker yanlarından biri yeni Pixel cihazlarının uygulamanın içerisinde gizlenmiş olması.

Beklenen cihazlar arasında Pixel 5 XL yer alıyorken kaynak kodlarında “Pixel 5” adında bir model görüldü. Bunun yanı sıra uygun fiyatlı Pixel 4A modeli de beklenenler arasındaydı ve uygulamanın kodlarında göründü. Bu yıl gelmesini beklediğimiz üç yeni Pixel modeli için bu kodlar bize büyük avantajlar sağlıyor.

Bahsedilen üçüncü model ise Pixel 4A’nın 5G sürümü. Uygun fiyatlı bir modelde 5G desteğinden hem eksik kalmamak, hem de isteyen kullanıcılara LTE telefon satmak mantıklı bir hareket olmuş.

Hareket bulanıklılığı özelliği yolda

Google Camera 7.5 kodlarında yalnızca telefonlar değil, yeni telefonlarla kullanılabilir hale gelecek bazı özellikler de bulunuyor. Hareket bulanıklılığı efekti sağlayacak olan “Lasagna” adındaki özellik ufukta göründü. Bu özelliğin adının daha önce “Paneer” olarak görmüştük fakat bu değişikliğe kimse anlam veremedi.

Google Camera 7.5 ses yakınlaştırması için kötü haber

Pixel 4 için gelen ilk iddialardan olan ses yakınlaştırma özelliği, video kaydı esnasında bir bölgeye odaklanıldığında seslerin oradan gelen kısmına odaklanıyor. Bu da daha gerçekçi bir video deneyimini bizlere sunuyor. Gcam’in en önemli geliştiricilerinden olan Cstark27 bu özelliği kodlarda değişiklik yaparak aktif etmeyi başardı fakat donanımsal yetersizlikten dolayı şuanki Pixel telefonlar bu teknolojiyi çalıştıramadı.

Flaş ışığının şiddeti ayarlanabilecek

Çoğu Android telefonda gördüğümüz flaş ışığının şiddetini ayarlama özelliği nihayet Google Camera 7.5 ile geliyor. “Flash Intensity” adıyla kodlarda görünen özellik yeni nesil cihazlarda flaş ışığının şiddetini ayarlamayı sağlayacak.

Google Camera 7.5 ile video paylaşmak kolaylaştı

Uygulamaya eklenen özellik, kaydedilen videoyu önizlemesinden çıkmadan paylaşmayı sağlıyor. Birçok sosyal medya ve iletişim uygulamasıyla entegre haline getirilen sistem kullanılabilir hale geldi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası