SonTakip

Google, Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu!

Google Pixel telefonlar için dağıtıma başlanan Android 11 sürümünde yeni bir haber ortaya çıktı. Google, yeni açıklamasıyla giriş seviye akıllı …

Google, Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu!

Google Pixel telefonlar için dağıtıma başlanan Android 11 sürümünde yeni bir haber ortaya çıktı. Google, yeni açıklamasıyla giriş seviye akıllı telefonlar için Android 11 Go Edition sürümünü duyurdu. İşte Android 11 Go Edition özellikleri!

Android 11 Go Edition özellikleri

ABD merkezli teknoloji devi Google, Android ekosisteminin yeni üyesi Android 11‘i geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı. Şirket yaptığı yeni açıklamayla, 2018 yılında giriş seviye telefonlar için geliştirileceğini duyurduğu Android Go işletim sistemini Android 11 Go Edition olarak duyurdu ve özelliklerini açıkladı.

Google Blog üzerinden paylaşılan bilgilere göre, Android 11 GE, Android 10 GE sürümünden yüzde 20 daha hızlı olacak. Giriş seviyesi telefonlar için oldukça önemli bir geliştirme olan bu durumla beraber yeni bir bildirim paneli de kullanıma sunuldu. Standart Android 11 kullanıcıları sohbet bildirimlerini nasıl üstten görüyorsa, GE sürümü kullananlar da aynı şekilde görecek.

Yeni işletim sistemi sürümü gizlilik konusunda da oldukça iddialı. Android 11 GE, uzun süre kullanılmayan uygulamalara verilen izinleri otomatik olarak silecek. 

Android 11 GE kullanıcıları, artırılmış ekran alanını rahatça kullanabilecek. Kullanıcılar, kendilerine sunulacak hareketlerle ekranlarını daha etkili bir biçimde kullanabilecek.

Google tarafından yapılan açıklamada, “Güvenli Klasör” isimli uygulamayla kullanıcılar gizlemek istedikleri dosyaları bu klasörde 4 haneli PIN kodu ile güvenli bir şekilde depolayabilecekler.

Android 11 GE sürümü önümüzdeki aydan itibaren 2 GB’a kadar belleğe sahip tüm yeni cihazlarda kullanıma sunulacak.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası