SonTakip

Gmail’in klasik özelliği Google Mesajlar’a geliyor!

Google Mesajlar bünyesine dürtme adında yeni bir özellik ekliyor. Bu sayede artık unuttuğunuz bir olayı bu seçenekle size bildirim olarak …

Gmail’in klasik özelliği Google Mesajlar’a geliyor!

Google Mesajlar bünyesine dürtme adında yeni bir özellik ekliyor. Bu sayede artık unuttuğunuz bir olayı bu seçenekle size bildirim olarak tekrar gelmesini isteyebiliyorsunuz. Henüz mevcut olmasa da şirket, iletişimin daha otomatik hale gelmesini istiyor. Bu nedenle Gmail özelliklerinden birisini kullanacak.

Google Mesajlar uygulamasına dürtme seçeneği eklenecek

Google‘ın popüler e-posta uygulaması Gmail, 2018 yılında dürtme adı verilen bir özellik aldı. Bu seçenek belirlediğiniz bir gün dahilinde otomatik olarak yanıt vermenizi sağlıyor. XDA geliştiricilerinin tespit ettiği üzere Google Mesajlar için son beta uygulamaya dahil edilen otomatik hatırlatıcıları öne sürüyor.


Google Mesajlar dürtme seçeneği

Özellik etkinleştirdiğinde dürtmeler, en son iletiyi açıp okusanız bile gelen kutusunun en üstünde yanıtlamadığınız konuşmaları gösteriyor. Bundan rahatsız olanlar için de bir çözüm yolu bulunuyor. Bu bağlamda herkes için seçenek Google Mesajlar bünyesinde devre dışı bırakılabiliyor.

Henüz özelliğin ne zaman geleceği belli değil

Google, özelliğin henüz tüm kullanıcılara ne zaman geleceği konusunda bir açıklama yapmadı. Bunun yanı sıra özelliğin varsayılan olarak seçili olup olmadığı belli değil. Ayrıca özelliğin unutkanlığı olan kişiler için yararlı olacağı düşünülüyor.

Mesajlar uygulamasında şu anda bu seçenek bulunsa da manuel olarak ayarlama yapılabiliyor. Bu da hatırlamanız gereken bir durum olduğundan gelecek yenilik kadar kullanışlı bir sistem olmuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası