SonTakip

Ford, 3 milyon aracını geri çağırıyor

Daha önce bir çok otomobilde ortaya çıkan hava yastığı sorunu sebebiyle Takata’da yeni kurban Ford oldu. Ford, araçlarındaki hava yastığı …

Ford, 3 milyon aracını geri çağırıyor

Daha önce bir çok otomobilde ortaya çıkan hava yastığı sorunu sebebiyle Takata’da yeni kurban Ford oldu. Ford, araçlarındaki hava yastığı nedeniyle yollardaki 3 milyon aracını geri çağırdığını duyurdu.

ABD’li otomobil üreticisi 3 milyon aracı geri çağırdı

Ford tarafından yapılan açıklamaya göre, hava yastığı (airbag) hatası bulunan araçlar için şirketin kasasından 610 milyon dolar çıkacak. Amerikan Ulusal Trafik Güvenliği Dairesi’nin (NHTSA-National Highway Traffic Safety Administration), araçların sürücü tarafındaki hava yastıklarında hata bulunması sonucu Ford’tan geri çağırma talep ettiği belirtildi.

Geri çağırmaya dahil edilen araçların 2.7 milyon tanesi ABD’de bulunuyor. NHTSA’nin Mazda markasına ait 2007-2009 yılları arasında üretilen B-Serisi araçları için de hava yastığı hatası kaynaklı geri çağırma talep ettiği belirtiliyor.

Ford’un geri çağırdığı modeller 2006-2012 yılları arasında yollara çıkan Ranger, Fusion, Edge, Lincoln Zephyr/MKZ, Mercury Milan ve Lincoln MKX olduğu belirtildi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası