SonTakip

Facebook’un yeni hamlesi akıllı saat olabilir

Facebook‘un sıradaki donanım girişiminin bir akıllı saat olabiliceği düşünülüyor. Ortaya çıkan bir rapora göre sosyal medya şirketi ilk saatini …

Facebook’un yeni hamlesi akıllı saat olabilir

Facebook‘un sıradaki donanım girişiminin bir akıllı saat olabiliceği düşünülüyor. Ortaya çıkan bir rapora göre sosyal medya şirketi ilk saatini gelecek yıl satışa çıkaracak.

Bilindiği üzere Facebook’un donanım alanındaki geçmiş girişimleri, Oculus VR kulaklarından, HTC ile telefona kadar uzanıyor. Şirketin şimdiye kadar donanım alanında yaptığı atılımlar karışık sonuçlar versede, akıllı saat pazarına olan ilgiden fayda sağlayabileceği düşünülüyor.

Facebook, donanım alanında söz sahibi olmak istiyor

Bir rapor, Facebook‘un yerleşik bir hücresel bağlantı içeren akıllı saate tekrar donanım alanında var olmayı deneyeceğini ortaya koyuyor.

Ayrıca rapora göre Facebook’un, akıllı telefonlardan bir sonraki bilgi işlem platformu olan akıllı saat piyasasını kontrol altına almak istediği belirtiliyor. Aynı zamanda Android‘in açık kaynaklı bir sürümüyle desteklenen saatinin ilk sürümünün gelecek yıl gelebileceği iddia ediliyor.

Ek olarak sunulacak akıllı saatin, Facebook hizmetleriyle olan bağlantıların dışında, cihazın fitness ve sağlık bilgilerine odaklanmasının yanı sıra Strava gibi diğer uygulamalara benzer bir sosyal unsur barındıracağı bildiriliyor.

Son olarak ortaya çıkan bu bilgilerin şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Facebook’un etrafındaki gizlilik sorunları ve düzenleyiciler tarafından  yaklaşan soruşturmaları dikkate alındığında donanım alanında yaptığı çalışmalar askıda kalabilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası