SonTakip

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

2016 yılında kullanıcıları için canlı yayın yapma özelliğini aktif hale getiren Facebook, bugün hem Android ve iOS hem de masaüstü cihazlarda …

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?

2016 yılında kullanıcıları için canlı yayın yapma özelliğini aktif hale getiren Facebook, bugün hem Android ve iOS hem de masaüstü cihazlarda yayın yapma olanağı sunuyor. Bu yazımızda, Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Öncelikle canlı yayın yapabilmeniz için hesabınızın bir süredir aktif olması ve daha öncesinden birkaç arkadaş eklemeniz gerektiğini belirtmiş olalım. Yeni açılan hesaplarda canlı yayın özelliği bi süre aktif hale gelmiyor. Hesabınızı açtıktan ve birkaç arkadaş ekledikten sonra Facebook canlı yayın özelliği kullanılabilir hale gelecektir.

Masaüstünde Facebook canlı yayını nasıl yapılır?

Facebook’un masaüstü versiyonunda canlı yayın yapmak oldukça kolay. Bu özellik sayesinde hem arkadaş listenizin tamamına hem de belirlediğiniz kişilere özel canlı yayın açabilirsiniz.

Facebook sayfanıza tarayıcınız üzerinden giriş yaptıktan sonra ilk yapmanız gereken profil linkinize tıklamak olacak. Facebook profil sayfanıza girdikten sonra, görselde işaretli olan Canlı Video linkine tıklıyoruz.

Linke tıkladıktan sonra, sizleri iki ayrı seçenek karşılıyor. Bu ekranda, Canlı Yayına Geç butonuna tıklamanız yeterli. Bu aşamadan sonra yayının kimlere özel olacağını seçerek canlı video etkinliğinizi başlatabilirsiniz.

Sayfadaki diğer seçenek olan Canlı Video Etkinliği ise sayfa, grup veya etkinliklerle canlı yayına geçmek için kullanılıyor. Bu özellikle, daha fazla araca veya etkinliğe sahip olabiliyorsunuz ancak bireysel yayınlar için bu özellik kullanılamıyor.

Mobilde Facebook canlı yayını nasıl yapılır?

Facebook canlı yayınını iOS ve Android’de yapmak da en az masaüstünde yapmak kadar kolay. Facebook’un mobil uygulaması üzerinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra Facebook’un ana ekranıyla karşılaşacaksınız.

Bu aşamada eğer hesabınız canlı yayın yapmaya uygunsa, üstteki görselde de görebileceğiniz gibi bir Canlı Video ibaresiyle karşılaşacaksınız. Bu butona tıkladıktan sonra, Canlı Yayına Geç butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu aşamada “Ne düşünüyorsunuz?” kısmına yayın açıklamasını yazdıktan sonra İleri butonuna tıklayarak Canlı Yayını Başlat dedikten sonra yayına geçmiş olacaksınız. Yayınınızı Herkese Açık, Sadece Arkadaşlar ve kendinize özel olacak şekilde de yapabilirsiniz. Hatta, yayınınınızı özellikle izlemediğiniz biri varsa onu da seçebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası