Facebook kimlik doğrulama için yüzünüzü isteyecek

  • 11 Kasım 2019
  • 130 kez görüntülendi.
Facebook kimlik doğrulama için yüzünüzü isteyecek

Facebook kimlik doğrulama sistemi, yakın gelecekte değişecek. Yaklaşık 2.5 milyar aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medya devi, çok sayıda sahte hesabın var olduğunu ve bu durumun insanları rahatsız ettiğini biliyor.

Bu bağlamda yeni bir kimlik doğrulama yöntemi geliştiren Mark Zuckerberg ve ekibi, sizden yüzünüzü içeren bir video isteyecek. İlgili videoda yüzünüzün farklı açılardan çekilmiş olması gerekecek.

Facebook sağlık sektörü için müjdeyi verdi!

Skandallar ve veri sızıntıları ile gündeme gelen Facebook yeni özelliğini duyurdu. Şirket Preventative Health verdikleri yeni özellikleri sayesinde kullanıcıların sağlık bilgilerini saklayacak.

Facebook kimlik doğrulama sistemini neden değiştiriyor

En popüler uygulamaların özelliklerini herkesten önce internete sızdırması ile bilinen Jane Manchun Wong, kendi Twitter hesabında bir GIF paylaştı. Doğru tespitleri ile ünlenen Wong, bu sefer de yanılmadı.

Yeni bir arayüz geliştiren Facebook, yüzünüzü kayıt etmek amacı ile bir fotoğraf dairesi kullanacak. Bu fotoğraf dairesi, yüzünüzü çeşitli açılardan kayıt edecek. Kayıt etme işlemi sırasında kafanızı size verilen doğrultuda oynatmalısınız.

This is how Facebook’s Facial Recognition-based Identity Verification looks like

It asks me to look at several directions within the circle

It explicitly states no one else will see the video selfie and will be deleted 30 days after the confirmation pic.twitter.com/296bGRDyYZ

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) November 5, 2019

Akıllı telefonunuzun kilidini açmak için kullandığınız yüz tanıma sistemine benzeye dairesel doğrulama, internet botları tarafından oluşturulan hesapları tespit etmek için kullanılacak.

Yeni projesini veri toplamak amacıyla kullanmadığını söyleyen Facebook, kendisine yöneltilen yüz tanıma teknolojisini kullanıyor iddialarını da reddetti. Bazı kullanıcılar, bu yeni projeden rahatsız oldu.

Kimlik doğrulama aşamasında bir yüzün olup olmadığını kontrol eden bu yazılım, elde ettiği bilgileri tutmayacak. Buna ek olarak Facebook da bunun garantisini şimdiden verdi. Siz ne düşünüyorsunuz?

https://shiftdelete.net/facebook-kimlik-dogrulama-icin-yuzunuzu-isteyecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri