SonTakip

En çok satan laptop markası belli oldu! Lenovo geriledi

Bu yılın başından itibaren tüm ülkelerde etki gösteren COVID-19, hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Özellikle pandemi ile gelen uzaktan çalışma …

En çok satan laptop markası belli oldu! Lenovo geriledi

Bu yılın başından itibaren tüm ülkelerde etki gösteren COVID-19, hayatımızda birçok şeyi değiştirdi. Özellikle pandemi ile gelen uzaktan çalışma sistemi, dizüstü bilgisayarlara olan talebi artırdı. Bu artan talep sonucu dizüstü bilgisayar pazarında gözle görülür büyüme yaşandı. Öte yandan Strategy Analytics’in yayınladığı rapor ile en çok satan laptop markası belli oldu.

Dünyanın en çok satan dizüstü bilgisayar markası değişti! Lenovo yerini HP’ye kaptırdı

Strategy Analytics, global pazarda 2020‘nin üçüncü çeyreğinde 62.2 milyon adet satış yapıldığını ve pazarın yüzde 34 büyüme gösterdiğini açıkladı. Bununla birlikte laptop markalarının pazar payı ve satış rakamları da açıklandı.

En çok satan laptop markası bu çeyrekte HP oldu. Marka, geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde yüzde 10.3 pazar payına sahipti ve en fazla paya sahip ikin firmaydı. Bu yıl ise bu oranı yüzde 14.7’ye yükseltti, böylece ilk sırayı kaptı. Lenovo ise pazar payını artırmasına rağmen ikinci sırada yer aldı. Apple ise bu sıralamada dördüncü oldu. Tabloyu aşağıda görebilirsiniz.

Pazar payı ile lider olan HP 14,7 milyon adet; ikinci sıradaki Lenovo 14,6 milyon adet, üçüncü sıradaki Dell  8,5 milyon adet dizüstü bilgisayar sattı. Dördüncü sıradaki Apple ve beşinci sıradaki Acer ise sırasıyla; 6 ve 4,9 milyon adet laptop sattı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası