SonTakip

Elon Musk, Joe Biden’a sitem etti: “Uyuyor!”

Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden‘a sitem etti. SpaceX, tarihi bir uzay uçuşu gerçekleştirerek dünyanın ilk …

Elon Musk, Joe Biden’a sitem etti: “Uyuyor!”

Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden‘a sitem etti. SpaceX, tarihi bir uzay uçuşu gerçekleştirerek dünyanın ilk tamamen sivil uzay uçuşunu yaptı. Inspiration 4 göreviyle dört kişilik sivil mürettebat, yörüngede üç gün geçirdi. Ardından mürettebat Pazar günü Dünya’ya başarılı şekilde geri döndü.

SpaceX’in CEO’su Musk, birçok tebrik aldı. Musk’ı tebrik edenler arasında NASA Yöneticisi Bill Nelson, hükümet yetkilileri ve Blue Origin CEO’su Jeff Bezos dahil olmak üzere birçok önemli isim vardı. Kısacası Inspiration 4 uzay görevi, tüm dünyanının ilgisini çekmişti ancak bir kişi hariç. Musk’ın sitem dolu paylaşımı, Başkan Joe Biden’a yönelikti. Çünkü Biden, henüz tebrik mesajı yayımlamamıştı.

Elon Musk, Biden’ın onu tebrik etmemesine kızdı

Musk’ın sosyal medya platformu Twitter‘da 60 milyon takipçisi bulunuyor. Milyarder iş insanının dikkatini bir tweet çekti. Paylaşımda Musk’ın takipçisi, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, St. Jude için yüz milyonlarca dolar toplanmasına yardım eden mürettebatı tebrik etmedi. Bunun nedeni nedir?” dedi.


Elon Musk, Ispiration 4 ekibi ile.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, takipçisinin sorusuna yanıt verdi: “Hâlâ uyuyor.” Peki, bu ifade aynı zamanda ne anlama geliyor? ABD’nin eski Başkanı Donald Trump, Joe Biden için “Uykulu Joe” ifadesini kullanıyordu. Musk’ın da bu ifadeye gönderme yaptığını görüyoruz.

Bu arada, SpaceX’in federal hükümetle genel olarak rahat bir ilişkisi var. CNBC‘nin haberine göre, uzay taşımacılığı şirketine çok sayıda yetki veriyor. SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonunda başarılı görevlere imza attı. Aynı zamanda NASA‘nın Ay’a iniş aracı geliştirmek için tercih ettiği şirket oldu. Bu nedenle, Musk’ın bu biraz kaba paylaşımının bunu değiştirmesi pek mümkün değil.

Inspiration4 misyonunun ana hedeflerinden biri, St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için 200 milyon dolar bağış toplamaktı. Cumartesi gününe kadar 160,2 milyon dolar topladılar. Inspiration4’ün fırlatılmasından sonra ise Musk, kişisel olarak 50 milyon dolar katkıda bulunma sözü verdi. Böylece kampanyanın topladığı bağış miktarı 210 milyon dolara çıktı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası