Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Elektrikli sürücüsüz sedan: Byton K-Byte Concept!

  • 13 Haziran 2018
  • 67 kez görüntülendi.
Elektrikli sürücüsüz sedan: Byton K-Byte Concept!

Byton, CES 2018 etkinliği sırasında duyurduğu SUV modeli Byton Concept ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Hatta ShiftDelete.Net olarak kendisini yakından görme şansını elde etmiştik. Çin merkezli elektrikli otomobil girişimi şimdi de elektrikli sürücüsüz sedan otomobili ile öne çıkıyor. Karşınızda Byton K-Byte Concept!

Byton SUV Konsepti CES 2018’de tanıtıldı!

Tesla’ya yeni rakip Byton, yeni konsept SUV modelini CES 2018’de görücüye çıktı. Tam elektrikli yapıda olan Byton, yeni akıllı özellikleri ve radikal değişimlerle dikkat çekiyor.

Byton K-Byte Concept özellikleri neler?

Byton, K-Byte adını verdiği ikinci konsepti ile yine oldukça iddialı. Şirket, otonom sürüş teknolojileri şirketi Aurora ile gerçekleştirdiği iş birliği sayesinde K-Byte modelinde de Seviye 4 otonom sürüş yeteneği sunacaklarını ifade ediyor. Kısacası araç, belirli koşullarda insan girdisi veya gözetimi olmaksızın yolda gidebilecek. Otonom sürüş için donanımların, konseptin görsel tasarımı ile bütünleştirildiğinin de altını çizmek gerek.

Sürücüsüz otomobilin üstünde bulunan LiBow sistemi, aracın çevresinin panoramik görüntüsü için ön ve arka lidarları içeriyor. LiGuard yan lidarlar ise yan aynaların altında çalışırken park sırasında geri çekiliyor. Ayrıca bu lidarlar, diğer insanların dikkatini çekmek için aydınlanabiliyor. Aracın ön yüzündeki akıllı yüzeylerin 3 boyutlu görseller oluşturan ışık şeritleri de harika bir görünüm sağlıyor.

Şirket, Byte adlandırma sistemi ile Ocak ayında tanıttığı SUV modelini de M-Byte olarak anmaya başlamış durumda. Byton, bu adlandırma stratejisini benimseyerek yeni nesil akıllı cihaz olarak marka DNA’sını kutladıklarını belirtiyor. Üretici, M-Byte Concept ve K-Byte Concept modellerini birlikte akıllı araçların tasarımında bir atılımın temsilcisi olarak görüyor.

Karşınızda Tesla rakibi Byton SUV Concept vLog

CES 2018’de resmi tanıtımı yapılan ve geleceğin otomobili olarak adlandırılan Byton için İtalya’nın Milano şehrinde bir tanıtım gerçekleşti. Avrupa’daki ilk gösterime Türkiye’den tek katılan yayın olarak, bu muhteşem otomobil için bir vLog hazırladık! 

K-Byte güç aktarma organları hakkında şirket herhangi bir bilgi ise paylaşmıyor. Öte yandan, bu konseptin de M-Byte ile aynı elektrikli araç platformunu paylaştığı vurgulanıyor. Elektrikli sürücüsüz sedanın çalışan prototiplerinin 2020 sonunda yollarda test edilmesi planlanıyor. Teslimatlar içinse 2021 ön görülüyor. Son olarak, M-Byte içinse 2019 yılı planlanıyor.

https://shiftdelete.net/elektrikli-surucusuz-sedan-byton-k-byte-concept

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik