SonTakip

Elektrikli Mini inceleme

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok sektör dönüşüm yaşıyor. Bu değişim ve dönüşümün görüldüğü alanlardan biri de otomobil sektörü oluyor …

Elektrikli Mini inceleme

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok sektör dönüşüm yaşıyor. Bu değişim ve dönüşümün görüldüğü alanlardan biri de otomobil sektörü oluyor. Özellikle son yıllarda, otomobil dünyasının önde gelen markaları elektrikli araçlara geçiş için kolları sıvadı. Bu bağlamda MINI Cooper SE isimli modeliyle MINI de ilk kez tamamen elektrikli araç üretti.

Hakkı Alkan, yüzde 100 elektrikli ilk MINI aracını inceledi

MINI Cooper SE, tüketicilerin karşısına; Classic, Signature ve Iconic olmak üzere üç farklı paketle çıkıyor. Aracın Türkiye fiyatı ise; Classic için 385.993 TL, Signature için 416.745 TL ve Iconic için 454.561TL oldu.

Amerika’da, Green Car Journal otoriteleri tarafından ‘Yılın En Çevreci Şehir Otomobili Ödülü’ne layık görülen MINI aracı, Hakkı Alkan inceledi. İncelemede; aracın tasarımı, donanımı ve sunduğu deneyim değerlendirildi. İnceleme videosunu aşağıda görebilirsiniz.

Aracın teknik detaylarına bakacak olursak; otomobilin kalbinde 184 beygir motor bulunuyor. Bu motor ile birlikte araç 0’dan 100 kilometre hıza 7.3 saniyede ulaşabiliyor. Elektrikli otomobilin maksimum hızının ise 150 km/s olduğu tanıtımında açıklanmıştı.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası