SonTakip

Ekim ayı Android güvenlik yaması çıktı

Google’ın düzenli olarak çıkarttığı Android güvenlik güncelleştirmelerinin ekim ayı çıktı. Nexus cihazlara gönderilen güncelleştirme diğer Android telefonlarda da yer bulacak.

Ekim ayı Android güvenlik yaması çıktı

Google’ın 1 yıldan beri düzenli olarak çıkarttığı Android güvenlik güncelleştirmelerinin ekim ayı sürümü çıktı. Güvenlik güncelleştirmeleri Google’ın ve gönüllü olarak açık arayan kişilerin rapor ettiği güvenlik açıklarını kapatıyor.

Haftanın Android uygulamaları – 1 Ekim

Öncelikle Nexus

Her güncelleştirmede olduğu gibi, güvenlik güncelleştirmesi ilk olarak Nexus cihazlara çıktı. OTA üzerinden telefonunuzun sistem güncellemeleri kısa sürede dağıtılacak olan güncelleştirme sırayla telefon üreticilerinin de dağıtımıyla Android akıllı telefonlarda yerini bulacak. 

Güvenlik güncelleştirmesi Android 7 ile ilgili ipuçları veriyor

Aynı zamanda çıkan güvenlik güncelleştirmesi Android 7′nin çıkış yapacağı telefonları da belirtmesiyle ipucu veriyor diyebiliriz. Pixel C (NRD91D), Nexus 6P (NBD90X), Nexus 5X (NBD90W), Nexus Player (NRD91D), Nexus 9 WiFi (NRD91D), Nexus 5 (M4B30X) ve Nexus 6 (MOB31H) için Android 7 dosyalarının varolduğunu belirtelim.

Güvenlik güncelleştirmesi neleri kapatıyor ?

 

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ekim-ayi-android-guvenlik-guncellestirmesi-cikti-75791

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası