SonTakip

Dünyanın en değerli şirketi Apple oldu! İşte değeri

Dünyanın en değerli şirketi hangisi sorusunun cevabı artık Apple oldu. 2020 yılının üçüncü çeyreği için açıklanan finansal rapora göre firma …

Dünyanın en değerli şirketi Apple oldu! İşte değeri

Dünyanın en değerli şirketi hangisi sorusunun cevabı artık Apple oldu. 2020 yılının üçüncü çeyreği için açıklanan finansal rapora göre firma, Suudi Arabistan‘ın petrol şirketi Saudi Aramco‘yu geçti. Apple piyasa değeri 2 trilyon dolara yaklaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı.

Apple piyasa değeri ile petrol devi Saudi Aramco’yu geride bıraktı ve tüm zamanların rekorunu kırdı!

Teknoloji dünyasının en değerli markası olan Apple, hisse değerleri tarafındaki artışını sürdürüyor. Bu yılın üçüncü çeyreği için yayımlanan rapora göre şirket yüzde 11 büyüme oranını yakaladı. Bu gelişmeyle birlikte de markanın değeri, Suudi petrol firması Aramco’yu geçti.

Apple, 2018’de teknoloji firmaları arasında 1 milyar dolar barajını aşan ilk firma olmuştu. Firma şimdi ise dünyanın en değerli şirketi unvanının da sahibi oldu. Unvanın önceki sahibi Aramco’nun değeri 1,76 trilyon dolar olurken, Apple piyasa değeri 1,84 trilyon dolara ulaştı. Bu değer ile şirket tüm zamanların rekorunu kırdı. Aynı zamanda Apple’ın bu üç ayda 11,25 milyar dolar kar ettiği de açıklandı. Pandemi nedeniyle dünyada pek çok şirket problem yaşarken, Apple’ın yükselişini sürdürmesi şirkette yüzleri güldürdü.

Şirketin hisseleri şu anda 410 dolar civarında bir fiyatla halka sunuluyor. Ancak Apple, hisselerin 31 Ağustos’ta bölüneceğini açıkladı. 4’e bölünecek hisselerin yeni fiyatı ise 100 dolar civarında olacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası