SonTakip

Dünyanın en çok ziyaret edilen İnternet siteleri!

İnternet siteleri özellikle karantina döneminde ziyaretçi sayılarını önemli ölçüde katlamış durumda. Global Statshot Report 2020 araştırması …

Dünyanın en çok ziyaret edilen İnternet siteleri!

İnternet siteleri özellikle karantina döneminde ziyaretçi sayılarını önemli ölçüde katlamış durumda. Global Statshot Report 2020 araştırması kapsamıyla, dünyanın en çok ziyaret edilen İnternet siteleri belli oldu. Bunların yanında, günde yaklaşık 2 milyon kullanıcının sosyal medya ağlarına katıldığını ve bu sosyal medya platformlarının hâlihazırda kurulmuş olan 4 milyardan fazla kişiye ev sahipliği yaptığını biliyor musunuz?

Dünyanın en çok ziyaret edilen İnternet siteleri

Sosyal ağlar insanların hem sosyalleşmesini, hem bir şeyler öğrenmesini hem de eğlenmesini sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre insanlar uyanık oldukları zamanın yüzde 15’ini bu platformlarda geçiriyor. Hootsuite ve We Are Social iş birliği ile yayımlanan yeni bir rapora göre, yalnızca sosyal medya ağları değil aynı zamanda İnternet seniteleri de bir o kadar popüler.

Raporda İnternet sitelerinin günlük ziyaretçi istatistikleri ortaya çıkıyor. Pek çok değişkenin yer aldığı incelemede listeye eklenmesi için bu değişkenlerin ortalaması alınıyor. Eylül ve Ekim ayındaki ziyaretlerin yer aldığı raporda rakamlar oldukça yüksek.

Tahmin edebileceğiniz üzere en çok ziyaret edilen İnternet sitesi Google.com oluyor. Onu sırasıyla, YouTube, Facebook, Wikipedia, Amazon, Instagram, Yahoo, Pornhub, Reddit, Xvideos takip ediyor. Sayfa görüntüleme, tekil ziyaretçi gibi değişkenlerin yer aldığı listenin diğer kısmında ise; Twitterr, Yahoo.co.jp, Xnxx, Yandex, Live, Globo, Fandom, VK, Microsoft ve Naver, ilk 20’de yer alan siteler oluyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası