SonTakip

Dünyanın corona virüsü ile mücadelesi: İşler değişiyor

Corona virüsünün ne olduğunu artık açıklamayacağız ancak bu virüs salgını insanların hayatlarını büyük ölçüde değiştirdi, en azından bunu rahatça …

  Dünyanın corona virüsü ile mücadelesi: İşler değişiyor

  Corona virüsünün ne olduğunu artık açıklamayacağız ancak bu virüs salgını insanların hayatlarını büyük ölçüde değiştirdi, en azından bunu rahatça söylemek mümkün. Bu yılın başlarından beri hayatımız büyük ölçüde değişti. Corona virüsü mücadelesi ile devam eden süreç, ülkeler bazında farklılıklar gösteriyor. Dünya yeni düzene alışmaya çalışırken, kuzey yarım kürede yer alan ülkelerde, salgın yaz döneminde yayılmasına hızla devam ediyor.

  Dünya çapında ikinci dalga uyarısının yapılmasına rağmen, alınan önlemler yetersiz kalınca salgın ile en iyi mücadele eden Almanya’da bile vakalarda önemli artışlar yaşandı. En başında salgını ciddiye almayan Londra önlemleri sıkılaştırırken, Güney Amerika ve Asya ülkelerinde durum oldukça vahim.

  Türkiye’de ilk corona virüsü vakalarının görüldüğü sıralarda aldığı kararlarla dikkat çeken Türkiye sonrasında en çok eleştirilen İtalya ile benzer rakamlara ulaşmıştı. Tatil sezonunun da başlamasıyla tatil beldelerine akın eden insanlar, corona virüsünü unuttu ve sosyal mesafe kurallarına uymadı. Sosyal medya üzerinden de paylaşılan görüntülerde de görüldüğü gibi ipin ucu iyice kaçtı.

  Gelelim dünyada corona virüsü mücadelesi nasıl sürdüğüne

  ABD, salgının en yoğun yaşandığı ülkeler arasında yaşanıyor. Gerek ABD Başkanı Donald Trump’ın virüse karşı bakışı gerekse alınmayan tedbirlerden kaynaklı olarak vakalar milyonları aşmış durumda. Her geçen gün artan vakalara yönelik Los Angeles yönetiminden ilginç bir tedbir geldi.

  Bölgede salgın kısıtlamalarına uymayarak evlerinde kalabalık partiler düzenleyen Los Angeles sakinleriyle başa çıkamayan yetkililer, çareyi elektrik ve suyu kesmekte buldu. Hal böyle olunca söz konusu hamle dikkat çekti. Los Angeles’ın Belediye Başkanı Eric Garcetti, konuyu rezillik olarak yorumlarken, barlar ve eğlence mekânlarını kapatmalarına rağmen eğlenmeye evlerden kalabalık gruplarla devam eden Los Angeles’lılar için önlemin zorunlu hale geldiğini söylüyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası