SonTakip

Devler ligi: En büyük araç motorları!

Bugüne kadar yapılmış en büyük motorlar listesine başlamadan önce motorun ne olduğunu kısaca açıklayalım. Motor, çeşitli yakıtlardan elde ettiği …

  Devler ligi: En büyük araç motorları!

  Bugüne kadar yapılmış en büyük motorlar listesine başlamadan önce motorun ne olduğunu kısaca açıklayalım. Motor, çeşitli yakıtlardan elde ettiği ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren bir makinedir. Otomobillerde kullanılan motorlar da kendi içlerinde yakıtına göre, hacmine göre, silindir sayısına göre çeşitli sınıflara ayrılıyorlar. Bu sınıfların çeşitliliği artırılabilir. Biz ise b u yazıda hacimlerine göre en büyük motorlar ve bunları kullanan araçları inceleyeceğiz. Aralarında devasa diyebileceğimiz motorlar da yer alıyor. Listemize hacim olarak en küçüğünden başlıyoruz ve büyüğe doğru ilerliyoruz.

  19. Bugatti Chiron: 8.0 litre

  Bugatti Chiron’daki 7933cc dört turbo W16 motoru listemize en küçük hacimli motor olarak girse de mevcut seri üretim otomobillerinde bulunan en büyük motora sahip.

  Daha önce Bugatti Veyron’da kullanılan motor, o zamandan itibaren büyük ölçüde geliştirildi. Bugatti Chiron 8.0 litrelik motoru ile 1500 beygir güç üretiyor.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası