SonTakip

Corsair yeni 4000 serisi bilgisayar kasalarını tanıttı!

Son yıllarda masaüstü bilgisayar satın almaya karar veren birçok insan, hazır sistemler yerine toplama sistemlere yönelmeye başladı. Her parçanın …

Corsair yeni 4000 serisi bilgisayar kasalarını tanıttı!

Son yıllarda masaüstü bilgisayar satın almaya karar veren birçok insan, hazır sistemler yerine toplama sistemlere yönelmeye başladı. Her parçanın ayrı ayrı kullanıcı zevkine göre seçilebilmesi ve toplama sistemlerin hazır sistemlere göre daha ucuz olması sebebiyle bu alandaki ürünlerin iddiaları da artmış durumda. Resmi Twitter hesabından atılan bir gönderi ile birlikte Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları ortaya çıktı.

Daha çok üst seviyeye hitap eden bu seri için henüz fiyat ve tarih bilgileri verilmedi.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları tanıtıldı

Sistem toplamaya karar veren birçok insan için bilgisayar kasaları öncelik taşıyan parçalardan birisidir. Özellikle belirli bir renk üzerinde konsept oluşturmak isteyen kişiler, RGB ışıklandırmalara ve kasa rengine oldukça önem veriyor. Bunlara ek olarak kasalar, kablolama ve soğutma performansına da doğrudan etki ediyor. Corsair’in yeni 4000 serisi kasaları da kablolama ve soğutma konusunda oldukça iddialı.

Corsair 4000D modeli.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları üç modele ayrılıyor. Bunlar sırasıyla 4000D, 4000D Airflow ve 4000X modelleri olarak adlandırılmış. 4000D modelleri iki adet 120 mm Corsair AirGuide fan ile birlikte gelirken, 4000X modeli ise 3 adet fanla birlikte geliyor. Her üç modelin de siyah ve beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

Özellikle soğutma ve kablolama konusunda iddialı olan Corsair, toplamda 6 adet 120 mm fan desteği sunabiliyor. Ön tarafta 360 mm’ye kadar radyatör desteği bulunduran kasalar, üst kısımda ise 280 mm ve 240 mm destek sunabiliyor. Kasanın arka panelinde ise 2 adet 3.5 inç HDD ve 2 adet 2.5 inç SSD disk yuvalarına yer verilmiş.

Corsair 4000D Airflow modeli.

Corsair 4000 serisi bilgisayar kasaları, arka tarafta kablolamayı rahatça yapabilmek için 25 mm genişliğe yer verirken, kablolar için de 3 adet tutucu desteği sunulmuş. 4000D modelinden farklı olarak Airflow modeli, hava akışını artırabilmek için ön tarafta mesh bir panele yer vermiş. 4000X modeli ise ön tarafta tamperli cam ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bunlara ek olarak tüm modeller, yan tarafta tamperli cam ile birlikte geliyor.

Corsair 4000X modeli.

Kasanın ön tarafında bulunan giriş ve çıkış bağlantılarına gelecek olursak, 3 modelde de aynı tasarım kullanılmış. Ön tarafta sırasıyla güç butonu, bir adet USB 3.0 Type-A, bir adet USB 3.1 Type-C, kombo mikrofon / kulaklık girişi ve yeniden başlatma butonu sunulmuş.

Ek olarak 4000X modeli, iCUE Lighting Node Core kontrolcüsü sayesinde fanların Corsair iCUE yazılımı ile kontrol edilebilmesini imkan veriyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası