SonTakip

Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor

Clubhouse, Pazartesi gününden itibaren tüm kullanıcıların içerik üreticilerine ödeme yapmasına izin verecek. Doğrudan uygulamanın içine …

Clubhouse’da para kazanma dönemi başlıyor

Clubhouse, Pazartesi gününden itibaren tüm kullanıcıların içerik üreticilerine ödeme yapmasına izin verecek. Doğrudan uygulamanın içine yerleştirilmiş ilk para kazanma aracı, Clubhouse’un rakiplerine karşı olan rekabet avantajını güçlendirecek.

Clubhouse ilk para kazanma aracından, herhangi bir komisyon alınmayacağını belirtiyor. Yani içerik oluşturucular, bir kullanıcının gönderdiği tutarın tamamını alabilecek. Ancak sistem henüz herkesin kullanımına açık değil. Platform yeni özelliği, “küçük bir test grubuyla başlayarak” dalgalar halinde yayacak.

Clubhouse rekabet avantajını güçlendiriyor

Ödeme alabilen bir Clubhouse içerik oluşturucusuna ödeme yapmak için profiline, ardından “Para Gönder” düğmesine dokunup, ne kadar göndereceğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca bu ödemeyi yaparken, Clubhouse’un ödeme işleme ortağı olan Stripe’e giden “küçük bir kart işlem ücreti” ödemeniz gerektiğini de belirtelim. Aynı zamanda ilk kez birine ödeme yapmayı denediğinizde, Clubhouse sizden bir kredi veya banka kartı eklemenizi istiyor.

Clubhouse ödeme aracı

Doğrudan ödeme haberleri, Clubhouse’un ilk içerik oluşturucu hızlandırma programını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi. Bildiğiniz üzere Clubhouse Creator First, izleyicilerini oluşturmalarına ve şovlarından para kazanmalarına yardımcı olmak için 20 gönüllü içerik oluşturucuyu görevlendirecek.

Hızlandırma programı ve yeni doğrudan ödemeler, içerik oluşturucuları Clubhouse’un ses formatını kopyalayan diğer birçok sosyal medya platformundan birine atlamak yerine Clubhouse’da kalmaya daha fazla teşvik edebilir.

Şu anda, Clubhouse yalnızca iOS platformunda davetle kullanılabilen bir uygulama. Ancak platformun Android sürümü çalışmaları sürüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası