SonTakip

Clubhouse Android uygulamasına dikkat!

Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden bir mobil uygulama ve şu sıralar oldukça …

Clubhouse Android uygulamasına dikkat!

Davet sistemi ile çalışan Clubhouse, sınırlı kullanıcıya hitap eden ve halen geliştirilmesi devam eden bir mobil uygulama ve şu sıralar oldukça popüler. Yalnızca iOS kullanıcılarının davet sistemiyle kullanabildiği Clubhouse için geliştiriciler Android versiyonu üzerinde halen çalışıyor ancak Play Store’da sahte uygulamalara dikkat etmek gerekiyor.

Sahte Clubhouse uygulamalarına dikkat

Görüşme odalarında sadece sesli olarak topluluk ile konuşabildiğiniz son zamanların popüler uygulaması Clubhouse için halen bir Android uygulaması ortaya çıkmadı. Ancak bazı kötü amaçlı kişiler, uygulama adı ve özelliklerini benzeştirerek sahte Clubhouse uygulamalarını yayınlamaya başladı.


Google Play Store’da görüldüğü kadarıyla bazı sahte uygulamalar, asıl uygulamanın yerine kullanıcıları aldatıcı şekilde listeleniyor. Bu uygulamaların yorumlarında ise kullanıcıların şikayetleri yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde SDN Kurucusu Hakkı Alkan‘ın uygulama üzerindeki sohbet sırasında Aygaz müziği ile sohbete manipülasyon yapılıp canlı şekilde hacklenmesi, Android için henüz yayınlanmamış uygulama için güvenlik noktasında soru işaretleri oluşturdu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası