SonTakip

Çinli otomotiv devi, akıllı telefon üretecek!

Volvo ve Lotus gibi otomotiv sektöründe adını duyurmuş markaları bünyesinde bulunduran Geely, akıllı telefon üretecek. Bünyesinde pek çok …

Çinli otomotiv devi, akıllı telefon üretecek!

Volvo ve Lotus gibi otomotiv sektöründe adını duyurmuş markaları bünyesinde bulunduran Geely, akıllı telefon üretecek. Bünyesinde pek çok otomobil markasını barındıran şirketin bu sektöre girmesinin en büyük nedenlerinden biri araç içi sistemlerini özgünleştirmek istemesi.

Ayrıca şirket şimdiden iddialı satış rakamını da açıkladı. Özellikle Çin pazarında çok fazla akıllı telefon üreticisi varken bir otomotiv devinin bu kervana katılmasını izleyeceğiz gibi duruyor.

Geely, 2023 yılında akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor

Halihazırda rekabeti epey yüksek olan Çin pazarına Geely de katıldığında işler daha da kızışabilir. Şirketin başkanı Eric Li’nin açıklamasına göre Geely’nin yeni yan kuruluşu otomobil değil telefon üretecek. Premium segment olarak adlandırılan pazar hedefinde ilk yıl 3 milyon satış hedefleniyor.

Akıllı telefon sektöründe tecrübesiz olan bir şirkete göre 3 milyon telefon satmak büyük bir hedef. Ancak Geely’nin halihazırda bir güven ağı var. Eğer üst segment özelliklerini iyi bir fiyattan satışa sunarlarsa Çin pazarında tutunabilirler.

Şirketin ikincil amacı ise otomobil markalarının araç içi sistemlerini özgünleştirmek. Volvo’nun da arasında bulunduğu otomobil şirketleri, araç içi sistemlerini başka firmalara ürettiriyor. Bu da şirketin kendi üretiminden fazla para harcaması demek.

Bir otomotiv devinin, daha önce tecrübesi olmadığı bir pazarda nasıl performans sağlayacağını merak ediyoruz. 2023 yılına hala epey zaman var, şirketin nasıl bir geliştirme süreci izleyeceğini de merak etmekteyiz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası