Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Çin’den yeni otonom traktör!

  • 29 Ekim 2018
  • 196 kez görüntülendi.
Çin’den yeni otonom traktör!

Otonomun ve robotların gelişmesi ile her geçen gün bu durum, tarım sektörünü de etkiliyor. Çünkü tarım sektörü, şu an bile insan gücüne en çok ihtiyaç duyulan işler arasında yer alıyor. Şimdi de Çin’in tanıtmış olduğu yeni otonom traktör, insan gücünü tamamen ortadan kaldırarak işleri daha kolay bir hale getirecek.

İlk otonom tramvay raylarda göründü!

Siemens tarafından üretilen otonom tramvay Cambino Almanya’nın Potsdam şehrinde görücüye çıkarıldı. Yapılan deneme sürüşünde tehlike anında durmayı başaran tramway izleyicilerden tam not aldı.

Otonom traktör neler sunacak?

Henan Akıllı Tarım Araçları İnovasyon Merkezi tarafından geliştirilen otonom traktör üstündeki lityum bataryalardan güç alıyor. Ayrıca üzerindeki bazı sensörler sayesinde de araç engelleri tanıyıp onlara göre bir rota oluşturabiliyormuş. Bu sensörlerin bir kısmıyla da arazideki bitkilerin sağlık ve su durumunu tespit edebiliyor.

Çin, yeni traktörü hakkında çok fazla bilgi paylaşmadı. Fakat paylaştığı bazı bilgilere göre traktöre arazi haritası bir kere yüklendikten sonra her şeyin kolay bir şekilde hallolacağı belirtiliyor. Ayrıca araçtaki sensörlerin buluta topladığı veriler sayesinde, arazi sahibi arazisini daima kontrol edebilecek.

Yeni otonom traktörünün şarjı bitmek üzereyken, gidip kendi kendini şarj etmesi de birçok engeli ortadan kaldıran özellikler arasında yer alıyor.

https://shiftdelete.net/cinden-yeni-otonom-traktor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri