SonTakip

Borçka Belediyesi paylaştı, Morgan Freeman yanlışlıkla TT oldu!

Artvin’in Borçka Belediyesi, Twitter’da yaptığı Morgan Freeman paylaşımı ile gündeme oturdu. Aslında paylaşımın Oscar ödüllü aktör ile bir …

Borçka Belediyesi paylaştı, Morgan Freeman yanlışlıkla TT oldu!

Artvin’in Borçka Belediyesi, Twitter’da yaptığı Morgan Freeman paylaşımı ile gündeme oturdu. Aslında paylaşımın Oscar ödüllü aktör ile bir ilgisi yoktu. Aktöre benzerliği ile dikkat çeken ve Nobel Edebiyat ödülünü kazanan Abdulrazak Gurnah‘ı konu alan paylaşımda Morgan Freeman fotoğrafı yer aldı. Bu paylaşım sonrası hem başka belediyeler hem de Twitter ahalisinin esprili cevapları sayesinde Morgan Freeman TT oldu.. İşte o paylaşımlar…

Borçka Belediyesi’nin Morgan Freeman paylaşımı ve gelen esprili yanıtlar

Nobel Edebiyat ödülünü alan Tanzanya’lı roman yazarı Abdulrazak Gurnah, beklenmeyen bir şekilde gündem oldu. Artvin Borçka Belediyesi, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda Gurnah’ı aldığı ödülden dolayı tebrik etti. Ancak oldukça sıradan olan bu paylaşım, yanlış fotoğraf kullanımı nedeniyle kısa sürede dikkat çekti. Paylaşım sonrası ise Morgan Freeman Türkiye’de TT oldu. Buna göre belediye Nobel ödüllü yazar yerine Oscar ödüllü Aktör Morgan Freeman‘ın fotoğrafını paylaştı. Paylaşım sonrası ise ilginç tepkiler ortaya çıktı.

Belediye gelen eğlenceli tepkiler sonrası ise hatasını anladı ama düzeltmek yerine daha eğlenceli bir paylaşım yaptı. Bu sefer de Gurnah’ın yerine ünlü şarkıcı Tarık Mengüç‘ün fotoğrafı paylaşımda yer aldı. İşte Borçka Belediyesi‘nin paylaşımları ve gelen eğlenceli cevaplar:

Datça Belediyesi’de akıma kapılanlar arasında. Twitter’da yaptığı eğlenceli paylaşımlarla tanınan hesap, Borçka’nın paylaşımına da yorum yapmadan geçemeyenler arasında yer aldı.

Antalya Muratpaşa Belediyesi‘de Borçka Belediyesi‘nin Morgan Freeman paylaşımı için sıraya giren belediyeler arasında yer aldı.

Borçka Belediyesi ise hatasını düzeltmek için farklı bir yol tercih etti. Belediye ikinci paylaşımda bu sefer Morgan Freeman yerine Tarık Mengüç‘e yer verdi.

Bu yeni yanıt sonrası ise Borçka Belediyesi Morgan Freeman paylaşımı daha fazla dikkat çekmeye başladı. Datça Belediyesi ikinci paylaşım sonrası da Borçka’ya yanıt vermekten geri durmadı.

Nobel Edebiyat ödülünü 2021 yılında kazanan Abdulrazak Gurnah, 1948 yılında Tanzanya’ya bağlı Zanzibar adasında dünyaya geldi. Şu an için hayatını İngiltere’de devam ettiren başarılı yazar, çocukluğunda yani 1964 yılında Zanzibar ayaklanmasına tanıklık etti. Bu ayaklanma sonrası ise 1968 yılında ailesiyle İngiltere’ye yerleşti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası