Bollinger elektrikli kamyonlar için fiyat açıklandı

  • 27 Ekim 2019
  • 130 kez görüntülendi.
Bollinger elektrikli kamyonlar için fiyat açıklandı

Elektrikli araç denildiğinde ilk akla gelen Tesla olsa da, onlarca farklı marka bulunuyor. Bu markalardan birisi olan Michigan merkezli elektrikli kamyon girişimi Bollinger Motors, Jeep benzeri B1 ve B2 modellerinin fiyatlarını açıkladı.

Engebeli arazilerle mücadele etmek için geliştirilen araçlar, 125 bin dolar başlangıç fiyatına sahip. 2017 yılında B1 modeli için yapılan açıklamada 100 bin doların altında bir fiyat hedeflenmişti, bu hedefin tutturulamadığını görüyoruz.

Tesla tam otonom sürüş için heyecanlandıran tarih!

Tesla modelleri otomatik pilot sayesinde yolda kendi kendine gidebiliyor. Tesla tam otonom sürüş özelliği ise henüz kullanıma sunulmadı, Ancak heyecan verici tarih açıklandı.

Bollinger elektrikli kamyonlar için fiyat açıklandı

Araçları satın alacak kişilerin sınırlı bir kitleyi oluşturduğunu dikkate aldığımızda, fiyat hedefinin tutmaması pek sorun teşkil etmiyor.  Aynı mimari üzerine inşa edilen B1 ve B2 modelleri duyurulduğundan bu yana kağıt üzerinde geliştirildi.

B1 ve B2 Bollinger’in devasa 120 kWh batarya paketi yaklaşık 320 KM’lik bir menzil sunacak. Buna ek olarak 0’dan 100 km hıza yaklaşık 4.5 saniye içerisinde çıkılabiliyor olması böylesi bir araç için oldukça etkileyici.

5.2 ton taşıma ve 7.5 ton çekme kapasitesine sahip olan araçlar, 15 cm yerden yükseliğe sahip olacak. Bu yükseklik aşağı veya yukarı doğru değiştirilebilirken, düşük ve yüksek devir olmak üzere iki farklı vites seçeneği bulunuyor.

İlk etapta fotoğrafları paylaşılan araçlar iki kapı ile geliyor. Ancak, Bollinger Motors her iki aracın dört kapılı versiyonlarını planladığını belirtiyor. Tekrar fiyata dönecek olursak aracın üretiminin pahalı ve kar marjının düşük olduğunu söylemeliyiz. Yeni bir girişim olduğu için finansal anlamda rakiplerine karşı güçlü olmayan Bollinger Motors’un araçlar için alıcı bulması oldukça önemli.

https://shiftdelete.net/bollinger-elektrikli-kamyonlar-icin-fiyat-aciklandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası