SonTakip

Bakan’ndan otomobil fiyatlarıyla ilgili açıklama: İnceliyoruz!

Otomobil fiyatları günde güne yükselmeye devam ediyor. Bunun en büyük nedeni ise artan dolar kuru ve ülkemizdeki vergiler. Durum böyle olunca …

Bakan’ndan otomobil fiyatlarıyla ilgili açıklama: İnceliyoruz!

Otomobil fiyatları günde güne yükselmeye devam ediyor. Bunun en büyük nedeni ise artan dolar kuru ve ülkemizdeki vergiler. Durum böyle olunca ikinci el pazarına yönelen vatandaşlar, ne yazık ki burada da istediğini bulamadı. Peki fiyatlar gerçekten bu kadar yüksek mi, yoksa satıcılar fırsattan mı yararlanıyor.

Dün akam NTV ekranlarında katıldığı bir televizyon programında konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, konu hakkındaki soruları yanıtladı. Özellikle artan otomobil ve gıda fiyatlarının üzerinde duran Muş, yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. İşte ayrıntılar…

Ticaret Bakanı Muş, otomobil fiyatları hakkında konuştu

Piyasa ve vatandaşın otomobil fiyatlarındaki artışa yönelik şikayetleri sorulan Muş, araç satışlarıyla ilgili ciddi iddiaların olduğunu dile getirdi. Hukuksuz bir durumun varlığını incelediklerini söyleyen Bakan, eğer bir sorun varsa gerekli adımları atacaklarını açıkladı.

Muş‘a vatandaşın ÖTV indiriminden sonra araba bulamadığı yönündeki şikayetler sorulduğunda ise, “Bunlar şu an için sadece iddia. Bizim görevimiz ise bu konuları araştırmak. Eğer gerçekten de bir stok sorunu varsa ve galericiler bilerek araçları ellerinde tutuyor, fiyatları yükseltiyorsa bunun için çok ağır yaptırımlar onları bekliyor. Tekelleşmeye izin vermeyiz. Ancak doğrudan fiyatlara müdahale etmek söz konusu değil.” dedi.

Konuyla ilgili inceleme ise şu an için Rekabet Kurumu tarafından yönetiliyor. Ne yazık ki asıl sorun ise denetimlerin ne zaman ve sonuçlanacağı belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası