Apple’ın giyilebilir cihaz satışları, iPhone ve Mac’i geçecek!

  • 20 Ağustos 2019
  • 90 kez görüntülendi.
Apple’ın giyilebilir cihaz satışları, iPhone ve Mac’i geçecek!

Apple denildiğinde ilk akla gelen iPhone modelleri olsa da, düşünülenin aksine bu şirketin en başarılı olduğu alan değil. Evet, şu anda en büyük gelir iPhone modellerinden elde ediliyor, ancak bu durum 2020 yılının sonunda değişebilir.

Bunun nedeni ise teknoloji devinin giyilebilir teknoloji pazarında Apple Watch ve AirPods ile elde ettiği başarı. Hali hazırda akıllı saat pazarının lideri olan Apple son dönemde kablosuz kulaklığı ile de atağa geçmiş durumda.

iPhone hacklemeyi başarana 1 milyon dolar ödül!

Son yıllarda güvenlik sorunlarıyla da gündeme gelen Apple, yeni ödül programını açıklayarak iPhone hackleyebilen kişiye para ödülü verileceğini açıkladı…

Apple’ın giyilebilir cihaz satışları, iPhone ve Mac’i geçecek!

Apple, iPhone ve Mac gibi diğer ürün kategorilerinin aksine giyilebilir cihazlar ile elde ettiği başarıyı ve satış rakamlarını paylaşmıyor. Apple’ı analiz etmeye odaklanan Above Avalon ise sektörden elde ettiği veriler ile bir rapor hazırladı.

Neil Cybart’a göre, Apple’ın giyilebilir cihaz kategorisinde yaptığı sevkiyat 70 milyonu aştı ve kategori yıllık bazda yüzde 55 ile 60 arasında büyüyor. Bu kapsamda son dönemde satılan her 5 giyilebilir cihazdan 1’i Apple’a ait.

AirPods’un elde ettiği büyüme yüzde 80’e ulaşmış durumda. 2018 ve 2019 yılının üçüncü çeyrek verileri kıyaslandığında, 2020 yılının sonuna doğru iPhone ve Mac gelirlerinden daha fazlasının elde edileceği görülüyor.

https://shiftdelete.net/apple-giyilebilir-cihaz-satislari-iphone-mac-gececek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri