Apple’dan toplu taşıma için güzel haber

  • 05 Aralık 2019
  • 168 kez görüntülendi.
Apple’dan toplu taşıma için güzel haber

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu kolaylıklar arasında yer alan hizmetlerden birisi de Apple Pay. Apple Pay sayesinde iPhone’ununuzu veya Apple Watch’unuzu kullanarak farklı yerlerde cüzdanınıza veya herhangi başka bir karta ihtiyaç duymadan ödeme yapabiliyorsunuz. Apple, bu şekilde kolaylıklar sağlayan ödeme alanlarına bir yenisini daha ekledi. Apple Pay ile ulaşım daha da kolaylaşıyor. Peki Apple Pay nasıl kullanılıyor?

Apple Pay kullanım alanı genişliyor

Çevrimiçi kartsız ödeme yöntemi olan Apple Pay için ek kullanım aracı olarak Apple Card tanıtılmıştı. Ülkemizde halen kullanılabilir olmasa da Apple Pay kullanım alanları için yeni ülkeler eklendi.

Apple Pay ile ulaşım daha da kolaylaşacak

iPhone ve Apple Watch’lar üzerinden NFC desteği sayesinde çalışabilen ve pos makinesi ile iletişim kurulmasını sağlayan Apple Pay, henüz ülkemizde olmasa da başka ülkelerde hayat kolaylaştırmaya devam ediyor. Apple Pay, Londra’daki ulaşım araçlarında hızlı bir şekilde kullanılabilecek.

Kullanıcılar Londra’da ulaşım araçlarına binmeden önce turnikelerdeki okutma kısmına cihazlarını yaklaştırarak ödeme yapabilecek. Normal zamanlarda Apple Pay ile ödeme yapmak için yüzünüzü telefona göstererek Face ID veya parmağınız ile Touch ID doğrulaması yapmanız gerekiyor. Ancak bu sırada toplu taşımadaki kalabalığın zorluk çıkartabileceğini düşünen Apple, bu ödemelerde herhangi bir güvenlik önlemi istemeyecek. Böylelikle sadece cihazınızı turnikenin okutma kısmına doğrultarak kolayca ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz. Sağlanan kolaylıklar ile beraber ulaşım araçlarına hızlı bir şekilde binebileceksiniz.

Apple’ın ödeme sistemi Apple Pay’in Türkiye’deki kullanımı için şu anda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Umarız en kısa zamanda Apple Pay ülkemizde de aktif olarak kullanılmaya başlanır.

https://shiftdelete.net/apple-dan-toplu-tasima-icin-guzel-haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri