SonTakip

Apple Yapmam Dedi Ama Yaptı!

Apple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde, Apple TV çözümünün Web üzerinde desteklenmeyeceğini belirtmişti. Fakat Apple TV’nin Web üzerinden test yayınlarına başlandı.

Apple Yapmam Dedi Ama Yaptı!

Apple, geçtiğimiz yılın Eylül ayında düzenlediği etkinlikte iPhone 6S, iPhone 6 Plus ürünlerinin yanı sıra Siri ve App Store destekli Apple TV çözümünün tanıtımını gerçekleştirmişti.

tvOS işletim sistemi üzerinde 64 bit A8 işlemci tercih edilerek oluşturulan cihaz, Bluetooth 4.0, MiMO teknolojili 802.11ac Wi-Fi ve kızılötesine sahipti.

26 Ekim 2015 tarihinde Türkiye’de de satışa çıkan cihaz, 4.nesil 32 GB-64 GB seçeneklerinde kullanıcılara sunulmuştu.

Zamanla sahip olduğu işlemciyi ve bünyesindeki özellikleri geliştiren Apple TV, web destekli yayınlarını gerçekleştirmeyeceğini açıklamıştı.

Sahip olduğu tvOS işletim sisteminde web üzerindeki desteklemeyeceğini açıklayan Apple, bu açıdan kullanıcıların beklentilerini karşılayamamıştı.

Apple TV Web üzerinden ön izleme gerçekleştirdi

Geçtiğimiz yıl Apple TV cihazının web üzerinden desteklenmeyeceğinin açıklanmasının ardından, şirketin bu politikası kullanıcıların tepkisi çekmiş ve olumsuz yorumlarına sebep olmuştu.

Şirket bunun üzerine 2016 yılının ilk çeyreğinin geride kaldığı şu günlerde, Apple TV’nin web üzerinden ilk ön izlemesi yayınlandı.

Bu bağlamda Apple TV’de iOS ve OS X platformlarına içerik sağlamak isteyen kullanıcılar,  yer alan habere göre cihazın web sürümüne bağlanabilecekler.

Henüz iOS/OS X, tvOS işletim sistemine sahip cihazların bir bütünleşmesi içerisinde çalıştığını söyleyemeyiz.

Apple’ın ilk ön izleme yayınını yaptıktan sonra bu sorununa da eğilerek, çözüm üreteceğini düşünüyoruz.

 

 

Kaynak: Apple Yapmam Dedi Ama Yaptı!

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası