Apple Watch Series 5 bataryası için önemli değişiklik

  • 27 Eylül 2019
  • 89 kez görüntülendi.
Apple Watch Series 5 bataryası için önemli değişiklik

iPhone 11 Pro Max’ın ardından iFixit ekibinin parçalarına ayırdığı yeni Apple ürünlerinden birisi de, Apple Watch Series 5 oldu. Apple’ın yeni akıllı saatinin iç kısmında göze çarpan ilk detay, batarya tasarımında yapılan değişiklik oldu.

44 mm boyutundaki Apple Watch Series 5, iFixit tarafından söküldüğünde, Watch Series 4 ile arasında oldukça az fark olduğu görüldü. Ancak, 40 mm Apple Watch Series 5 ile Watch 4 kıyaslandığında önemli değişiklikler gün yüzüne çıktı.

Apple Watch Series 5 ön inceleme

Apple’ın yeni akıllı saati Apple Watch Series 5 ön inceleme videosu ile karşınızdayız. Bakalım Apple, yeni Apple Watch 5 ile ne gibi yenilikler sunuyor? İyi seyirler…

Apple Watch Series 5 bataryası için önemli değişiklik

Apple’ın yeni akıllı saatinin içindeki batarya, çoğu lityum-iyon bataryayı saran folyo poşet yerine alüminyumdan yapılan bir metal kasa ile geliyor. Bataryanın boyutunda büyük bir değişim olmamasına rağmen, kapasite yüzde 10 arttı.

Rakamlara bakacak olursak, Series 4 modelinde 0,858 Wh, Series 5 modelinde ise 0,944 Wh batarya yer alıyor. Bu kapsamda Apple’ın tasarım değişikliğinden elde ettiği alanı kullanarak kapasiteyi artırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

iFixit, metal muhafazanın pili fiziksel olarak daha güçlü kıldığını ve bunun tamir için ideal olduğunu söylüyor. Alüminyum muhafaza delinmeye karşı çok daha dayanıklı olduğu için onarım sırasında riski minimum seviyeye indiriyor.

Apple Watch Series 5 tanıtıldı! İşte özellikleri

Apple’ın merakla beklenen etkinliğini sizlerle canlı olarak paylaşmaya devam ediyoruz. Yeni iPhone’ların yanı sıra Apple Watch Series 5 tanıtıldı. İşte Apple Watch Series 5 özellikleri ve fiyatı!

Bu değişikliğin 40 mm Apple Watch Series 5 ile sınırlı olduğunu hatırlatmak isteriz. 44 mm’lik yeni akıllı saattin batarya tasarımında değişiklik yok.

https://shiftdelete.net/apple-watch-series-5-bataryasi-onemli-degisiklik

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası