Apple Watch satışları ortaya çıktı! Rekabetin karnesi

  • 11 Kasım 2019
  • 63 kez görüntülendi.
Apple Watch satışları ortaya çıktı! Rekabetin karnesi

Yılın sonuna yaklaşıyoruz. Yavaş yavaş teknoloji dünyasındaki satış adetleri de ortaya çıkmaya başlıyor. Son olarak, Strategy Analytics, 2019 yılında akıllı saat satışları ile ilgili verileri yayınladı. Apple Watch satışları ile iddiasını ortaya koydu.

Apple Watch Series 5 kutudan çıkıyor

Apple Watch Series 5 kutu açılışı videosu ile karşınızdayız. Apple Watch Series 5 özellikleri ile önceki neslinden ayrılıyor. Biz de bu değişiklere yakından bakıyoruz…

Apple Watch satışları ile lider

Stategy Analytics, 2019 yılında, küresel pazarda, akıllı saat satışlarının yüzde 42 oranında arttığını ve 14 milyon adede ulaştığını açıkladı. Satışlardaki artışa baktığımızda yüzde 48’lik pazar payıyla Apple Watch’un hakimiyetini görüyoruz.

2019 yılının ikinci çeyreğinde, dünya çapında 10 milyon adet akıllı saat sevkiyatı gerçekleştirildi. Üçüncü çeyrekte ise bu adet 14.2 milyona yükseldi. Apple bu süre zarfında 6,8 milyon adet Apple Watch satışı gerçekleştirdi. 2018’in aynı çeyreğine baktığımızda bu adedin 4,5 milyon seviyesinde kaldığını görüyoruz.

Apple Watch satışları ile ilgili detaylara baktığımızda, ilginin genellikle Apple Watch Series 4 ve Apple Watch Series 5’te yoğunlaştığını görüyoruz. Aynı zamanda, Apple Watch Series 3’ün fiyatında yaşanan düşüşün de satışların artışında önemli bir rol oynadığı söyleniyor.

Rakiplere baktığımızda Apple’ı, 1.9 milyon adet ile Samsung’un, 1.6 adet ile Fitbit’in takip ettiğini görüyoruz. Pazar payı tarafında ise Samsung’un akıllı saat pazarındaki payi yüzde 13.4 olarak açıklandı. Fitbit’in pazar payı ise yüzde 11.3.

Aşağıdaki tabloda yaşanan değişimleri görebilirsiniz.

https://shiftdelete.net/apple-watch-satislari-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri