Apple Watch EKG Türkiye’ye geliyor! İşte tarih

Apple Watch EKG Türkiye’ye geliyor! İşte tarih

Macbook Air 2020 ve iPad Pro 2020’yi piyasaya süren Apple’ın iOS 13 ve iPadOS 13.4 güncellemelerini 24 Mart‘ta yayınlayacağını sizlere duyurmuştuk. watchOS 6.2 güncellemesi de bu tarihte yayınlanacak ve ülkemiz için sevindirici bir gelişme yaşanacak. Apple Watch EKG Türkiye‘de kullanıma sunulacak.

Apple tarafından yapılan açıklamada “Yeni Zelanda, Şili ve Türkiye’deki Apple Watch kullanıcılarını önümüzdeki hafta watchOS 6.2 kullanıma sunulduktan sonra EKG özelliğinden yararlanabilecek” ifadesi kullanıldı.

Apple Watch Series 5 UKT

Apple Watch Series 5 Uzun Kullanım Testi ile karşınızdayız. Hem Apple Watch Series 5 özellikleri neler yakından bakıyor hem de Apple Watch Series 5 bizlere deneyim olarak neler sağladı sizlere anlatıyoruz.

WatchOS 6.2 ile Apple Watch EKG Türkiye’ye geliyor!

Elektrokardiyografi kısa adıyla EKG, “kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi” olarak tanımlanıyor. Bu özellik sayesinde geçtiğimiz dönemlerde Apple Watch’ın dünya genelinde birçok kişinin hayatını kurtardığını gördük.

Watch ile EKG çektiğinizde çıkan sonucu PDF olarak dışarı aktararak doktorunuza göndermeniz mümkün. Hali hazırda bir sağlık sorunu ile karşı karşıyaysanız, saat hastaneye gitmeniz / acil servis çağırmanız konusunda sizi uyarıyor.

Tabi, Apple herhangi bir rahatsızlık yaşadığını hisseden kullanıcının en kısa sürede hastaneye gitmesi gerektiğinin altını çiziyor. Saat ile EKG çekmek istediğinizde “Watch kalp krizini saptamaya çalışmaz” ifadesi vurgulanıyor.

https://shiftdelete.net/apple-watch-ekg-turkiye-geliyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası