SonTakip

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

PC\’de yer alan Apple Music hizmetini, iPhone üzerinden nasıl kontrol edebilirsiniz. Peki, bu nasıl olacak? İşte adım adım iPhone\’dan PC\’deki Apple Music hizmetini yönetme rehberi.

Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Dün gece Türkiye‘de kullanıma açılan Apple Music, iOS cihazların yanı sıra PC, Mac, Android, Apple Watch ve Apple TV platformlarında da çalışıyor.

Apple Music uygulamasını tek bir cihazdan yönetmek için iOS‘in içerisine entegre edilmiş bir sistem bulunmuyor. Peki, iPhone üzerinden iTunes’taki Apple Music nasıl kontrol edilir?

Adım adım PC’deki Apple Music’i iPhone’dan yönetin

1. Adım: Apple Music üyeliğinizin tanımlı olduğu Apple ID‘niz ile PC‘deki iTunes uygulamasına giriş yapın. Eğer iTunes yüklü değilse indirebilirsiniz.

2. Adım: iPhone‘a App Store‘dan Remote uygulamasını indirin.

3. Adım: iPhone’dan Remote uygulamasını ve PC‘den iTunes uygulamasını açın. Remote uygulamasında “Aygıt Ekle” bölümüne tıklayın.

4. Adım: Bu bölüme tıkladıktan sonra iTunes’ta “Remote” uyarısı belirecek. iTunes üzerinden Remote butonuna tıklayın. iPhone ekranındaki kodu iTunes’a girin.

5. Adım: iTunes ile Remote bağlantısını sağladıktan sonra, iTunes arşivinize kaydetmiş olduğunuz Apple Music, müzikleri ve çalma listelerinizi yönetebilir, ileri, geri, müzik durdurma ve başlatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Remote özelliğinde henüz direkt olarak Apple Music üzerinden müzik arama özelliği bulunmuyor. Bakalım bu özellik yakın zamanda sunulacak mı?

 

 

Kaynak: Apple Music Uzaktan Nasıl Yönetilir?

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası