SonTakip

Apple mesajlar uygulamasında karma gerçeklik deneyimi!

iMessage Apple tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma servisidir. Şirketin kendi cihazları arasında anlık mesajlaşmasına izin veren …

Apple mesajlar uygulamasında karma gerçeklik deneyimi!

iMessage Apple tarafından geliştirilen anlık mesajlaşma servisidir. Şirketin kendi cihazları arasında anlık mesajlaşmasına izin veren uygulama, iOS 5‘ten itibaren Apple cihazlarındaki yerini alıyor. iMessage, Apple kullanıcılarının birbirlerine mesaj, doküman, fotoğraf ve video gibi dosyalar göndermesine izin veriyor. Ancak önümüzdeki dönemde bu uygulama çok daha fazlasını yapabilir.

Karma gerçeklik gözlüğü ve mesajlar uygulaması bir arada

Gelen bilgilere göre Apple, gelecek yıl karma gerçeklik gözlüğünün tanıtımı ile birlikte mesajlar uygulamasını da önemli oranda elden geçirilecek. ‘Majin Bu’ adlı Twitter kullanıcısı, Apple’ın yeni bir ana sayfa görünümü, sohbet odaları, video klipler ve daha fazlasını içeren tamamen yeni bir iMessage versiyonu üzerinde çalıştığını iddia etti.

Yenilenen uygulamada en çok dikkat çeken detay ise artırılmış gerçeklik detayı olacak. Artırılmış gerçeklik destekli yeni sohbet özelliklerinin sunulacağı söylenen uygulama, bu konuda oldukça heyecan yaratmış durumda. Yenilenen uygulamanın bu yüzden Apple‘ın yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın planlarıyla ilgili sık sık doğru bilgiler veren Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün oyun, medya ve iletişime odaklanacağını açıkladı. Apple, ‌iOS 16‌ ile SharePlay‘i mesaj servisine getirerek, birden fazla kullanıcının sohbet etmenin yanı sıra filmler veya şarkıları birlikte takip edebilmesini sağlamıştı.

Şimdi bu deneyim karma gerçeklik gözlüğü ve güncellenen iMessage uygulaması ile farklı bir seviyeye ulaşabilir gibi görünüyor. Karma gerçeklik gözlüğünün “Oak” kod adlı “rOS” veya “realityOS” olarak adlandırılabilecek tamamen yeni bir işletim sistemi ile birlikte geleceği de gelen haberler arasında.

Apple, 2017 yılından bu yana RealityOS üzerinde çalışıyor. RealityOS muhtemelen Apple’ın mevcut uygulamalarının birçoğunu destekleyecek. Bu nedenle Mesajlar uygulamasının çok farklı bir deneyimle karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Özellikle birlikte yapılan aktiviteler için yeni iMessage oldukça uygun görünüyor.

Apple
apple mesajlar
artırılmış gerçeklik
imessage
karma gerçeklik

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası