SonTakip

Apple, dünyaca ünlü saat markasını tahtından etti!

‘Akıllı saat’ dendiğinde akla genellikle Samsung Galaxy Watch, Apple Watch, Xiaomi Mi Watch gibi ürünler geliyor. Egzersiz, düşme algılama …

Apple, dünyaca ünlü saat markasını tahtından etti!

‘Akıllı saat’ dendiğinde akla genellikle Samsung Galaxy Watch, Apple Watch, Xiaomi Mi Watch gibi ürünler geliyor. Egzersiz, düşme algılama, sağlık takibi vb. özelliklere ihtiyacı olmayanlar ise tercihini haliyle klasik saatlerden yana kullanıyorlar. İsviçre merkezli lüks saat ve aksesuar üreticisi Rolex’in şimdiye kadar yüksek gelirli ABD’li gençler arasında ‘en popüler marka’ olduğu biliniyordu.

Piper Sandler tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Amerikalı gençler artık Rolex’i değil, Apple Watch’u tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra Apple’ın diğer aksesuarlarının da gençler arasında popüler olduğu açığa çıktı.

Genç akıllı saat kullanıcıları arasında Apple yüzde 86 pazar payına sahip

2021’in Sonbahar aylarını kapsayan anket sonuçlarına göre, gençlerin akıllı saat kullanımı yüzde 35. Aynı oranın, geçtiğimiz yılın Sonbahar döneminde yüzde 30 olduğu ortaya çıkmıştı. Apple, akıllı saat kullanan yüksek gelirli gençler arasında yüzde 86’lık pay elde ederek liderliğe oturdu. Birincilik önceden Rolex markasına aitti.

Piper Sandler, yılın ilkbahar aylarında gençlerin yüzde 13’ününApple Watch satın almayı düşündüğünü ancak sonbaharda bu oranın yüzde 15’e yükseldiğini açıkladı. Ayrıca genç kullanıcıların yüzde 30’unun spor yaparken fitness uygulamaları kullandığı, bunların yarısının ise Apple’ın hizmetlerini tercih ettiği açığa çıktı. Gençler arasında AirPods kullanımının da yüzde 67 olduğu belirlendi.

Gençlerin büyük çoğunluğu iPhone’a geçmeyi düşünüyor

Anket sonuçlarına göre, ABD’li gençlerin yüzde 87’si iPhone kullanıyor. Öte yandan yüzde 88’lik kesim de bir sonraki akıllı telefonunun iPhone olmasını istiyor. Ayrıca gençlerin yüzde 20’si halihazırda iPhone 12 kullanıyorken, yüzde 22’sinden fazlası bu yıl içerisinde iPhone 13 serisine geçmeyi planlıyor.

Son olarak Apple Pay ile alakalı da araştırma yapan Piper Sandler, bu hizmetin gençler arasında en popüler ikinci ödeme yöntemi olduğunu açıkladı. Nakit ödeme tercih edenlerin sayısının daha fazla olduğunu da belirtti.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası