Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı

Apple’ın bir süredir tartışılan Çin’den farklı ülkelerdeki üretim süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bazı kullanıcıların paylaştığı …

  • 22 Mayıs 2020
  • 22 kez görüntülendi.
Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı

Apple’ın bir süredir tartışılan Çin’den farklı ülkelerdeki üretim süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bazı kullanıcıların paylaştığı görseller ile birlikte Apple’ın Çin dışı üretim sürecine başladığı ortaya çıkmış oldu. İlk olarak da anlaşıldığı kadarı ile AirPods Pro üretim yeri ile ilgili değişiklik yapılmış.

AirPods Pro üretim yeri Vietnam’a taşındı

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro’nun güncel versiyonunu satın alan bazı kullanıcıların dikkatini, şarj ve taşıma kutusunda yer alan üretim yeri farklılığı çekti. Buna göre kutu üzerinde Çin’de birleştirildiği değil, Vietnam’da birleştirildiği ifadesi yer alıyor.

Apple’ın büyük ölçüdeki üretimleri, Çin kapsamında gerçekleştiriliyor. Bir süredir de sadece Çin’deki üretim ile yetinilmemesi, farklı ülkelerde de üretim sürecine başlanması gerektiği yönünde açıklamalar bulunuyordu. iPhone da bu süreçte ismi geçen ürünlerden oluyordu. Bazı iPhone modellerinin Hindistan’da üretilmesi yönünde de bilgiler açıklanmıştı.

Nitekim yeni örnek de AirPods Pro üretim yeri oldu. Ancak tamamıyla üretimin Vietnam tarafına çevrildiğini söylemek doğru olmayacaktır. Çin’de de üretimler eş zamanlı olarak devam ediyor gibi görünüyor. Anlaşıldığı kadarı ile üretim iki farklı ülkeye çıkartılmış oldu. Apple’ın bu haberler ile ilgili yorum yapmadığına da dikkat çekiliyor.

Bu değişikliklerin pandemi sebebi ile mi yoksa daha çok Çin ve Amerika arasındaki ticaret mücadelesi ile mi ilgili olduğu konusundaki soru işaretleri devam ediyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediyor olacaktır.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası